Maxus e-Deliver 3

e-Deliver 3 52.5kWh, LWB
2021/11 054 mil/El/Automat
  • ReleasingIconFöretagsleasing
  • EcoIconMiljöbil
Budgivning
Ledande bud inkl. moms
0 kr
Pris i bilhandeln120 000 kr
Reservationspris ej uppnått

Budgivning avslutas:

20 jan, 11:21

Höjdpunkter

En eldriven Maxus e-Deliver 3 från 2021. Utrustad med bland annat backkamera och assistanssystem. Nybesiktigad och behöver inte besiktas förrän september 2027. Detta är en sliten bil och vi uppmanar dig att noga ta del av all text och anmärkningsbilder för att få en klar bild av bilens skick.

EcoIcon

Kvdbil miljöbil

Läs mer om miljöbilar

En snällare bilaffär för miljön.

Alla miljöbilar på Kvdbil uppfyller minst ett av kraven:

  • Bilen kan tankas med gas
  • Bilen släpper ut mindre än 70 g CO2/km
  • Bilen är en elbil eller en laddhybrid

Resultatet från KVD-testet

KvdTestIcon

Vad anmärker vi på i Kvd-testet?

Läs mer om Kvd-testet

Våra fordonstekniker har testat bilen på mer än 170 punkter och noterat både godkända punkter och eventuella anmärkningar. Allt för att du ska få en bra och rättvis bild av bilen.

Eftersom bilen har haft ett tidigare hem kan spår av användning förekomma, något vi bedömer som normalt slitage utifrån ålder och körsträcka. Det anges inte i testresultatet, men är en naturlig del av en begagnad bil.

Denna Maxus e-Deliver 3 har följande förutsättningar:

2021

Modellår

11 054 mil

Miltal

Kommentar

Batteriets skick har inte kunnat utläsas – ofta för att bilen är ny eller att tillverkaren inte tillåter det. Bilen är provkörd, laddad och testad som vanligt.

Batterier i detta intervall har hög kvarvarande kapacitet och räckvidden är normalt i nivå med bilens ursprungliga eller strax under.

DrivetrainIcon

Drivlina

RemarksIcon

Anmärkningar finns

Kommentar

Kondensor skadad. Skadad framvagnsbalk

Drivlinan fungerar fullt ut

BreaksIcon

Bromsar

CheckIcon

Ingen åtgärd behövs

Läs om hur vi testar bromsar

Kommentar

Inga anmärkningar.

Bromsar är slitdelar och ska bytas vid behov. Ytrost kan förekomma på bromsskivorna och är normalt, utan att påverka bromsverkan.

MileageIcon

Teknik & utrustning

RemarksIcon

Anmärkningar finns

Kommentar

AC fungerar men kyler dåligt. Spricka vindruta i synfält. Elhiss höger fram, kärvar. Elhiss vänster fram, kärvar. Servicelampa lyser. Backkamera bristfällig fastsättning. Bilen varnar felaktigt för öppen höger bakdörr

Teknik och utrustning fungerar som det ska men gnissel eller kärvande kan förekomma.

BodyIcon

Kaross

RemarksIcon

Sämre än normalt skick

Kommentar

Skada stötfångare fram. Sidospegel vänster, kondens i blinkersglas. Karosskada vänster bakskärm, Bristfällig fastsättning vänster tröskel, Skada på stötfångaren bak. Flertal lackskador och bucklor, Fåtal rostangrepp, Bilen är delvis omlackerad, med bitvis dåligt utfört arbete, Fåtal stenskott och repor, Flertal bucklor/dörruppslag, Kaross, några spruckna/skadade plastdetaljer. Kondens i övre bromsljus

Stenskott i fronten är vanligt. Runtom bilen finns ett antal mindre skador såsom repor, lackskador och mindre bucklor.

InteriorIcon

Interiör

CheckIcon

Normalt skick

Kommentar

Invändigt några repor, fläckar och märken. Klädsel smutsig. Klädsel sliten fram vänster. Dörrpanel höger fram skada. Skadade tätningslister

Flera repor på insteg och nederkant av dörrinsidor samt märken på ratt, växelspak, vred och instrument är vanligt. Säten och textilier visar tydligt slitage och har en del fläckar, även i innertaket. I bagageutrymmet finns ofta tydliga spår av användning.

TyresIcon

Däck och fälg

Kommentar

Fälgar på bilen kantstötta. Torrsprickor i 4 däck

Däck är en slitdel och behöver bytas när de är gamla, när mönsterdjupet inte är tillräckligt eller om däcken har tydliga skador. Mönsterdjupet anges i millimeter. Skrap eller repor på fälgarna förekommer.

  • Dubbade vinterdäck

    (Monterade)

    6 mmCheckFilledIcon

    8 mmCheckFilledIcon

    CheckFilledIcon6 mm

    CheckFilledIcon8 mm

    15" Alu.fälg

    Ett vinterdäcks mönsterdjup ska vara minst 3 mm. Ett nytt vinterdäck brukar ha ett mönsterdjup på ca 9-10 mm.

  • Sommardäck

    5 mmCheckFilledIcon

    6 mmCheckFilledIcon

    CheckFilledIcon5 mm

    CheckFilledIcon6 mm

    15" Alu.fälg

    Ett sommardäcks mönsterdjup ska vara minst 1,6 mm. Ett nytt sommardäck brukar ha ett mönsterdjup på ca 7-8 mm.

CommentIcon

Anmärkningsbilder

Utrustning

Utrustningspaket:

LWB

  • Smartphone integration

Bilfakta

  • Antal tidigare ägare3
  • RegistreringsnummerACN62Z
  • Modellår2021
  • Tillverkningsmånadmaj 2021
  • Mätarställning11 054 mil

Teknisk data

  • ChassinummerLSH14C4C9MA102251
  • Motoreffekt (el)122 hk (90 kW)
  • Maxlastvikt915 kg
  • Räckvidd WLTP23 mil
  • Räckvidd stad WLTP32 mil

Kvdbils anläggning

Åkersberga (Runö)

Adress:

Näsvägen 19

18440 Åkersberga

BackToTopIcon
ContactIconKontakt