KIA Picanto

1.0 5dr, Launch Edition
2018/2 302 mil/Bensin/Manuell
  • ReleasingIconEj företagsleasing
Budgivning
Avslutande bud inkl. moms
67 000 kr
Med billån från571 kr / mån
Pris i bilhandeln105 000 kr

Budgivning avslutad

Reservationspris ej uppnått

Auktionen avslutades:

28 jan, 18:32

Höjdpunkter

En KIA Picanto halvkombi från 2018 med bensinmotor. En smidig och ekonomisk småbil.

Resultatet från KVD-testet

KvdTestIcon

Vad anmärker vi på i Kvd-testet?

Läs mer om Kvd-testet

Våra fordonstekniker har testat bilen på mer än 170 punkter och noterat både godkända punkter och eventuella anmärkningar. Allt för att du ska få en bra och rättvis bild av bilen.

Eftersom bilen har haft ett tidigare hem kan spår av användning förekomma, något vi bedömer som normalt slitage utifrån ålder och körsträcka. Det anges inte i testresultatet, men är en naturlig del av en begagnad bil.

Denna KIA Picanto har följande förutsättningar:

2018

Modellår

2 302 mil

Miltal

DrivetrainIcon

Drivlina

CheckIcon

Normalt skick

Kommentar

Inga anmärkningar.

Drivlinan fungerar fullt ut.

BreaksIcon

Bromsar

CheckIcon

Ingen åtgärd behövs

Läs om hur vi testar bromsar

Kommentar

Inga anmärkningar.

Bromsar är slitdelar och ska bytas vid behov. Ytrost kan förekomma på bromsskivorna och är normalt, utan att påverka bromsverkan.

MileageIcon

Teknik & utrustning

RemarksIcon

Anmärkningar finns

Kommentar

Ratt står lite snett

Tekniken fungerar fullt ut.

BodyIcon

Kaross

CheckIcon

Normalt skick

Kommentar

Några stenskott, dörruppslag, repor och lackskador

Fåtal stenskott och enstaka dörruppslag är normalt.

InteriorIcon

Interiör

CheckIcon

Normalt skick

Kommentar

Invändigt några repor, fläckar och märken. Ratten är sliten

Skav och små repor vid insteg samt enstaka repor på ratt, panel eller säten är normalt.

TyresIcon

Däck och fälg

Kommentar

Inga anmärkningar.

Däck är en slitdel och behöver bytas när de är gamla, när mönsterdjupet inte är tillräckligt eller om däcken har tydliga skador. Mönsterdjupet anges i millimeter. Repor på fälgar förekommer.

  • Dubbade vinterdäck

    (Monterade)

    8 mmCheckFilledIcon

    8 mmCheckFilledIcon

    CheckFilledIcon8 mm

    CheckFilledIcon8 mm

    14" Alu.fälg

    Ett vinterdäcks mönsterdjup ska vara minst 3 mm. Ett nytt vinterdäck brukar ha ett mönsterdjup på ca 9-10 mm.

  • Sommardäck

    5 mmCheckFilledIcon

    5 mmCheckFilledIcon

    CheckFilledIcon5 mm

    CheckFilledIcon5 mm

    16" Alu.fälg

    Ett sommardäcks mönsterdjup ska vara minst 1,6 mm. Ett nytt sommardäck brukar ha ett mönsterdjup på ca 7-8 mm.

CommentIcon

Anmärkningsbilder

Utrustning

Utrustningspaket:

Launch Edition

Bilfakta

  • Antal tidigare ägare2
  • RegistreringsnummerYKS036
  • Modellår2018
  • Tillverkningsmånadjanuari 2017
  • Mätarställning2 302 mil

Teknisk data

  • ChassinummerKNAB3511AJT009485
  • Motoreffekt (bensin)67 hk (49 kW)
  • Maxlastvikt465 kg
  • Bränsleförbr. blandad körning (bensin)4,4 l/100 km
  • CO2-utsläpp (bensin)101 g/km

Funktioner som bygger på 2G eller 3G-uppkoppling kan sluta fungera i samband med att dessa nätverk stängs ner av operatörerna.

Kvdbils anläggning

Kungälv (Ellesbo)

Adress:

Ellesbovägen 150

44290 Kungälv

BackToTopIcon
ContactIconKontakt