KABE CLASSIC 780 DGDL KS

Husvagn
2020
  • ReleasingIconEj företagsleasing
    Budgivning
    Utgångspris inkl. moms
    5 000 kr
    Reservationspris ej uppnått

    Budgivning avslutas:

    21 jan, 09:30

    Höjdpunkter

    Populär och rymlig familjevagn med en utmärkt barnkammare med egen soffgrupp i bakänden vilket gör den idealisk för familjen. Många och bra förvaringsutrymmen finns också. Finns endast 1 st nyckel. OBS, Husvagnen har körförbud på grund av utebliven kontrollbesiktning. Mover ej testbar pga fjärrkontroll fungerar ej.

    Resultatet från KVD-testet

    KvdTestIcon

    Vad anmärker vi på i Kvd-testet?

    Läs mer om Kvd-testet

    Våra fordonstekniker har testat husvagnen på mer än 170 punkter och noterat både godkända punkter och eventuella anmärkningar. Allt för att du ska få en bra och rättvis bild av husvagnen.

    Eftersom husvagnen har haft ett tidigare hem kan spår av användning förekomma, något vi bedömer som normalt slitage utifrån ålder och körsträcka. Det anges inte i testresultatet, men är en naturlig del av en begagnad bil.

    Denna KABE CLASSIC 780 DGDL KS har följande förutsättningar:

    2020

    Modellår

    0 mil

    Miltal

    MileageIcon

    Teknik & utrustning

    RemarksIcon

    Anmärkningar finns

    Kommentar

    Finns endast 1 st nyckel. Mover ej testbar pga fjärrkontroll fungerar ej. Positionsljus fram vänster, ur funktion. Positionsljus fram höger, ur funktion. Belysning i badrum ur funktion. Lås till latrinlucka kärvar. Markis ej testad, dragkedja sitter fast

    Teknik och utrustning fungerar som det ska men gnissel och kärvande förekommer.

    BreaksIcon

    Bromsar

    CheckIcon

    Ingen åtgärd behövs

    Läs om hur vi testar bromsar

    Kommentar

    Inga anmärkningar.

    Bromsar är slitdelar och ska bytas vid behov. Ytrost kan förekomma på bromsskivorna och är normalt, utan att påverka bromsverkan.

    BodyIcon

    Kaross

    CheckIcon

    Normalt skick

    Kommentar

    Fåtal stenskott, dörruppslag och repor. Bodel bak utsida, gummilist skadad. Bodel fram utsida, gummilist skadad. Ingrodd smuts utvändigt, mossa runt gummilister, främst bak

    Flera stenskott i fronten är vanligt. Runtom bilen finns ofta mindre skador såsom repor, lackskador och mindre bucklor. Mindre rostangrepp är vanligt, särskilt på äldre bilar.

    InteriorIcon

    Interiör

    CheckIcon

    Normalt skick

    Kommentar

    Kylskåp, dålig lukt samt spår av mögel. Dynor, främre bodel, fläck/ar. En hel del repor i lådor

    Flera repor på insteg och nederkant av dörrinsidor samt märken på ratt, växelspak, vred och instrument är vanligt. Säten och textilier visar tydligt slitage och har en del fläckar, även i innertaket. I bagageutrymmet finns ofta tydliga spår av användning.

    TyresIcon

    Däck och fälg

    Kommentar

    Inga anmärkningar.

    Däck är en slitdel och behöver bytas när de är gamla, när mönsterdjupet inte är tillräckligt eller om däcken har tydliga skador. Mönsterdjupet anges i millimeter. Skrapmärken eller repor på fälgarna förekommer också.

    • Sommardäck

      (Monterade)

      6 mmCheckFilledIcon

      CheckFilledIcon6 mm

      14" Alu.fälg

      Ett sommardäcks mönsterdjup ska vara minst 1,6 mm. Ett nytt sommardäck brukar ha ett mönsterdjup på ca 7-8 mm.

    CommentIcon

    Anmärkningsbilder

    Utrustning

    Utrustningspaket:

    • Batteriladdare

    • Dusch

    • El system 220/230V husbil/vagn

    • Frys

    • Gasolflaska

    • Handfat

    • Inverter

    • Kylskåp

    • Markis

    • Mover Husvagn

    • Spisfläkt

    • Taklucka bakre bodel

    • Taklucka främre bodel

    • Taklucka mittre bodel

    • Toalett

    • TV

    • Antenn Husbil/vagn

    • Alde värmesystem

    • Alde varmvattenberedare

    Fakta

    • Antal tidigare ägare3
    • RegistreringsnummerMFL01F
    • KörförbudJa
    • Modellår2020
    • Tillverkningsmånadapril 2020

    Teknisk data

    • ChassinummerYT727CD020T000013
    • Maxlastvikt806 kg
    • Tjänstevikt1 844 kg
    • Skattevikt2 650 kg
    • Fordonets totalvikt2 650 kg

    Kvdbils anläggning

    Sundsvall

    Adress:

    Norra Vägen 12

    85650 Sundsvall

    BackToTopIcon
    ContactIconKontakt