Reparationsobjekt
“En Iveco Daily transportbil från 2018 med automat och dieselmotor. Utrustad med bland annat GPS, kylaggregat och BG-lyft. OBS! På grund av bilens brister har all utrustning inte kunnat funktionstestas. Bilen säljes som ett reparationsobjekt och måste eventuellt bärgas från anläggningen. Ingen utrustning kan förväntas fungera.”
Reparationsobjekt
Det innebär att objektet har allvarliga fel/brister som gör att:
Det är viktigt att noggrant läsa beskrivningen och anmärkningarna för att förstå objektets skick.
Förväntningarna på objektets funktion ska vara mycket låga, även på delar som det ej specifikt har anmärkts på.
Dessa objekt är endast lämpliga för köpare som vill och kan utföra omfattande reparationer.
Vad anmärker vi på i Kvd-testet?
Våra fordonstekniker har testat bilen på mer än 170 punkter och noterat både godkända punkter och eventuella anmärkningar. Allt för att du ska få en bra och rättvis bild av bilen.
Eftersom bilen har haft ett tidigare hem kan spår av användning förekomma, något vi bedömer som normalt slitage utifrån ålder och körsträcka. Det anges inte i testresultatet, men är en naturlig del av en begagnad bil.
Denna Iveco Daily har följande förutsättningar:
2018
Modellår
20 708 mil
Miltal
Drivlina
Anmärkningar finns
Kommentar
Motorlampan lyser. Oljeläckage. Ej provkörd p.g.a. annan avvikelse. Motor startar, men går in i limp home mode. Motor tar mycket olja
Drivlinan fungerar som den ska men kräver löpande underhåll och byte av komponenter. Drivlinan låter ofta mer än på en bil som gått kortare sträcka. Spår av olja i motorrummet är vanligt, och oljeförbrukningen är ofta högre än när bilen var ny.
Kommentar
Bromsskivor fram är slitna, behöver bytas inom 6 månader, Bromsskivor bak är slitna, behöver bytas inom 6 månader
Bromsar är slitdelar och ska bytas vid behov. Ytrost kan förekomma på bromsskivorna och är normalt, utan att påverka bromsverkan.
Teknik & utrustning
Anmärkningar finns
Kommentar
Fjärrlås, knappar trasiga. Nyckel, dosa trasig/ihoptejpad. Fjärrlås, flertal knappar trasiga. GPS media saknas. Kylaggregat, ur funktion. Lyser check och skiftnyckel i display för kyl i skåp
Teknik och utrustning fungerar som det ska men gnissel och kärvande förekommer.
Kaross
Sämre än normalt skick
Kommentar
Stenskott vindruta utanför synfält. Vindruta sliten. Missljud vid öppning av vänster framdörr, Innerskärm vänster bak skadad. Skada stötfångare fram. Karosskada motorhuv. karosskada höger framskärm, Spår efter tidigare dekor, Flertal stenskott och repor, Fåtal bucklor/dörruppslag, Strålkastare halogen, skadad.Skador på skåpet
Flera stenskott i fronten är vanligt. Runtom bilen finns ofta mindre skador såsom repor, lackskador och mindre bucklor. Mindre rostangrepp är vanligt, särskilt på äldre bilar.
Interiör
Sämre än normalt skick
Kommentar
Invändigt flertal repor, fläckar och märken. Inredningsdetalj är trasig. Klädsel smutsig fram. Klädsel skadad fram vänster. Klädsel smutsig fram
Flera repor på insteg och nederkant av dörrinsidor samt märken på ratt, växelspak, vred och instrument är vanligt. Säten och textilier visar tydligt slitage och har en del fläckar, även i innertaket. I bagageutrymmet finns ofta tydliga spår av användning.
Däck och fälg
Kommentar
Inga anmärkningar.
Däck är en slitdel och behöver bytas när de är gamla, när mönsterdjupet inte är tillräckligt eller om däcken har tydliga skador. Mönsterdjupet anges i millimeter. Skrapmärken eller repor på fälgarna förekommer också.
Dubbade vinterdäck
(Monterade)
5 mm
6 mm
5 mm
6 mm
16" Plåtfälg
Ett vinterdäcks mönsterdjup ska vara minst 3 mm. Ett nytt vinterdäck brukar ha ett mönsterdjup på ca 9-10 mm.
Anmärkningsbilder
Utrustningspaket:
Reparationsobjekt
Antispinn
Bakgavellyft (Fota typskylt)
Bluetooth
Elspeglar
GPS
Parkeringsvärmare med tidur
Radio
USB-ingång
Antisladdsystem
AUX-ingång
Elhiss fram
Farthållare
Klimatanläggning
Påbyggnadsutrustning
Stolsvärme fram
Funktioner som bygger på 2G eller 3G-uppkoppling kan sluta fungera i samband med att dessa nätverk stängs ner av operatörerna.
Dela
7267106
Hej! Har du några frågor? Tveka inte att höra av dig till oss.
Ring oss, skicka e-mail eller chatta.