“Komfortabel, lyckad och attraktiv husvagnsmodell från etablerade Hobby. Detta exemplar är i DE LUXE utförande och är utrustad med bla AC och förtält. OBS, Förhöjt fuktvärde vid mätning vid främre bodel, vid fönster, se anmärkningbilder. Kontrollbesiktigad 2026-01-29 godkänd utan anmärkningar, gäller till och med 2028-01-31. Kompletta sommar + dubbade vinterhjul medföljer.”
Våra fordonstekniker har testat husvagnen på mer än 170 punkter och noterat både godkända punkter och eventuella anmärkningar. Allt för att du ska få en bra och rättvis bild av husvagnen.
Eftersom husvagnen har haft ett tidigare hem kan spår av användning förekomma, något vi bedömer som normalt slitage utifrån ålder och körsträcka. Det anges inte i testresultatet, men är en naturlig del av en begagnad bil.
Denna Hobby 650 KFU DE LUXE har följande förutsättningar:
0 mil
Finns endast 1 st nyckel. friktionsbromsbelägg i kulhandsken är slitna. Stödben, kärvar
Sommardäcken har torrsprickor. Bodel vänster utsida, karosskada. Bodel fram utsida, repa/or. Bodel höger utsida, gummilist skadad & fåtal inbuktningar. Dörr bodel, repa/or. Fåtal stenskott, dörruppslag och repor
Förhöjt fuktvärde vid mätning vid främre bodel, vid fönster, se anmärkningsbilder. Vägg invändigt bak, tapet/klädsel släpp/revor/bubblor. Spegel, missfärgad. Inredning bodel: Invändigt normalt med märken, repor och fläckar
9 mm
9 mm
13" Plåtfälg
4 mm
4 mm
13" Plåtfälg
Förtält
Gasolflaska
Kylskåp med frysfack
Markis
Spisfläkt
TV
Batteriladdare
Cykelställ
El system 220/230V husbil/vagn
Gaslarm
Handfat
Inverter
Micro
Toalett
Alde värmesystem
Alde varmvattenberedare
AC-bodel
7261307