Hobby 650 KFU DE LUXE

Husvagn med AC & Förtält mm
    15 500 kr

    4 feb, 09:20

    Komfortabel, lyckad och attraktiv husvagnsmodell från etablerade Hobby. Detta exemplar är i DE LUXE utförande och är utrustad med bla AC och förtält. OBS, Förhöjt fuktvärde vid mätning vid främre bodel, vid fönster, se anmärkningbilder. Kontrollbesiktigad 2026-01-29 godkänd utan anmärkningar, gäller till och med 2028-01-31. Kompletta sommar + dubbade vinterhjul medföljer.

    Våra fordonstekniker har testat husvagnen på mer än 170 punkter och noterat både godkända punkter och eventuella anmärkningar. Allt för att du ska få en bra och rättvis bild av husvagnen.

    Eftersom husvagnen har haft ett tidigare hem kan spår av användning förekomma, något vi bedömer som normalt slitage utifrån ålder och körsträcka. Det anges inte i testresultatet, men är en naturlig del av en begagnad bil.

    Denna Hobby 650 KFU DE LUXE har följande förutsättningar:

    0 mil

    Finns endast 1 st nyckel. friktionsbromsbelägg i kulhandsken är slitna. Stödben, kärvar

    Sommardäcken har torrsprickor. Bodel vänster utsida, karosskada. Bodel fram utsida, repa/or. Bodel höger utsida, gummilist skadad & fåtal inbuktningar. Dörr bodel, repa/or. Fåtal stenskott, dörruppslag och repor

    Förhöjt fuktvärde vid mätning vid främre bodel, vid fönster, se anmärkningsbilder. Vägg invändigt bak, tapet/klädsel släpp/revor/bubblor. Spegel, missfärgad. Inredning bodel: Invändigt normalt med märken, repor och fläckar

      9 mmCheckFilledIcon

      CheckFilledIcon9 mm

      13" Plåtfälg

      CheckFilledIcon4 mm

      13" Plåtfälg

    • Förtält

    • Gasolflaska

    • Kylskåp med frysfack

    • Markis

    • Spisfläkt

    • TV

    • Batteriladdare

    • Cykelställ

    • El system 220/230V husbil/vagn

    • Gaslarm

    • Handfat

    • Inverter

    • Micro

    • Toalett

    • Alde värmesystem

    • Alde varmvattenberedare

    • AC-bodel

    Fakta

    • RegistreringsnummerFGB47X
    • Modellår2020
    • Tillverkningsmånadjanuari 2020
    • Första datum i trafik i Sverige2021-08-16

    • ChassinummerWHB27C46K1FL30088
    • Nästa besiktning senast2028-01-31
    • Maxlastvikt124 kg
    • Tjänstevikt1 776 kg
    • Skattevikt1 900 kg

    Umeå

    Kontaktvägen 3

    90133 Umeå