Ford Transit

Chassi 350 2.0 TDCi FWD, Dubbelhytt
2017/8 945 mil/Diesel/Manuell
  • ReleasingIconFƶretagsleasing
Budgivning
UtgƄngspris inkl. moms
58 000 kr
Med billƄn frƄn494 kr / mƄn
Pris i bilhandeln230 000 kr
Reservationspris ej uppnƄtt

Budgivning avslutas:

8 jan, 10:10

Hƶjdpunkter

ā€œFord Transit Pickup Dubbelhytt med stark dieselmotor pĆ„ 170hk. VƤlutrustad med bl.a. parkeringsvƤrmare, backkamera och dragkrok.ā€

Resultatet frƄn KVD-testet

KvdTestIcon

Vad anmƤrker vi pƄ i Kvd-testet?

LƤs mer om Kvd-testet

VƄra fordonstekniker har testat bilen pƄ mer Ƥn 170 punkter och noterat bƄde godkƤnda punkter och eventuella anmƤrkningar. Allt fƶr att du ska fƄ en bra och rƤttvis bild av bilen.

Eftersom bilen har haft ett tidigare hem kan spƄr av anvƤndning fƶrekomma, nƄgot vi bedƶmer som normalt slitage utifrƄn Ƅlder och kƶrstrƤcka. Det anges inte i testresultatet, men Ƥr en naturlig del av en begagnad bil.

Denna Ford Transit har fƶljande fƶrutsƤttningar:

2017

ModellƄr

8 945 mil

Miltal

DrivetrainIcon

Drivlina

CheckIcon

Normalt skick

Kommentar

Inga anmƤrkningar.

Drivlinan fungerar fullt ut, men i detta spann fƶrekommer ofta dyrare servicetillfƤllen. I motorrummet syns ibland spƄr av olja.

BreaksIcon

Bromsar

CheckIcon

Ingen ƄtgƤrd behƶvs

LƤs om hur vi testar bromsar

Kommentar

Inga anmƤrkningar.

Bromsar Ƥr slitdelar och ska bytas vid behov. Ytrost kan fƶrekomma pƄ bromsskivorna och Ƥr normalt, utan att pƄverka bromsverkan.

MileageIcon

Teknik & utrustning

RemarksIcon

AnmƤrkningar finns

Kommentar

AC ur funktion. LƄs baklucka ur funktion. StrƄlkastare vƤnster, repa pƄ glas/plast. Positionsljus vƤnster bak blinkar nƤr vƤnster blinkers Ƥr pƄslagen

Teknik och utrustning fungerar som det ska men gnissel eller kƤrvande kan fƶrekomma.

BodyIcon

Kaross

CheckIcon

Normalt skick

Kommentar

Stenskott vindruta i synfƤlt. Missljud vid ƶppning av framdƶrrar, Linjepassning baklucka, FƄtal lackskador och bucklor, FƄtal rostangrepp, SpƄr efter tidigare dekor

Stenskott i fronten Ƥr vanligt. Runtom bilen finns ett antal mindre skador sƄsom repor, lackskador och mindre bucklor.

InteriorIcon

Interiƶr

CheckIcon

Normalt skick

Kommentar

InvƤndigt flertal repor, flƤckar och mƤrken

Flera repor pƄ insteg och nederkant av dƶrrinsidor samt mƤrken pƄ ratt, vƤxelspak, vred och instrument Ƥr vanligt. SƤten och textilier visar tydligt slitage och har en del flƤckar, Ƥven i innertaket. I bagageutrymmet finns ofta tydliga spƄr av anvƤndning.

TyresIcon

DƤck och fƤlg

Kommentar

Dubb saknas pƄ vinterdƤck

DƤck Ƥr en slitdel och behƶver bytas nƤr de Ƥr gamla, nƤr mƶnsterdjupet inte Ƥr tillrƤckligt eller om dƤcken har tydliga skador. Mƶnsterdjupet anges i millimeter. Skrap eller repor pƄ fƤlgarna fƶrekommer.

  • Dubbade vinterdƤck

    (Monterade)

    6 mmCheckFilledIcon

    6 mmCheckFilledIcon

    CheckFilledIcon6 mm

    CheckFilledIcon6 mm

    16" PlƄtfƤlg

    Ett vinterdƤcks mƶnsterdjup ska vara minst 3 mm. Ett nytt vinterdƤck brukar ha ett mƶnsterdjup pƄ ca 9-10 mm.

  • SommardƤck

    6 mmCheckFilledIcon

    7 mmCheckFilledIcon

    CheckFilledIcon6 mm

    CheckFilledIcon7 mm

    16" PlƄtfƤlg

    Ett sommardƤcks mƶnsterdjup ska vara minst 1,6 mm. Ett nytt sommardƤck brukar ha ett mƶnsterdjup pƄ ca 7-8 mm.

CommentIcon

AnmƤrkningsbilder

Utrustning

Utrustningspaket:

Dubbelhytt

  • AlkolĆ„s

  • MotorvƤrmare

  • ParkeringsvƤrmare med fjƤrrstyrning

  • ParkeringsvƤrmare med tidur

Bilfakta

  • Antal tidigare Ƥgare1
  • RegistreringsnummerGCX916
  • ModellĆ„r2017
  • TillverkningsmĆ„nadnovember 2016
  • MƤtarstƤllning8 945 mil

Teknisk data

  • ChassinummerWF0EXXTTGEGS04509
  • Motoreffekt (diesel)170 hk (125 kW)
  • Maxlastvikt880 kg
  • BrƤnslefƶrbr. blandad kƶrning (diesel)7,4 l/100 km
  • CO2-utslƤpp (diesel)192 g/km

Kvdbils anlƤggning

UmeƄ

Adress:

KontaktvƤgen 3

90133 UmeƄ

BackToTopIcon
ContactIconKontakt