Ford Ranger

2.2 TDCi 4WD, Dubbelhytt VƤrmare
2017/12 943 mil/Diesel/Automat
  • TyresIconVinterdƤck ingĆ„r
  • ReleasingIconFƶretagsleasing
Budgivning
UtgƄngspris inkl. moms
62 000 kr
Med billƄn frƄn529 kr / mƄn
Pris i bilhandeln250 000 kr
Reservationspris ej uppnƄtt

Budgivning avslutas:

8 jan, 10:35

Hƶjdpunkter

ā€œEn Ford Ranger Pickup frĆ„n 2017 med automat och dieselmotor. VƤlutrustad med bland annat parkeringsvƤrmare, backkamera, dragkrok och fyrhjulsdrift.ā€

Resultatet frƄn KVD-testet

KvdTestIcon

Vad anmƤrker vi pƄ i Kvd-testet?

LƤs mer om Kvd-testet

VƄra fordonstekniker har testat bilen pƄ mer Ƥn 170 punkter och noterat bƄde godkƤnda punkter och eventuella anmƤrkningar. Allt fƶr att du ska fƄ en bra och rƤttvis bild av bilen.

Eftersom bilen har haft ett tidigare hem kan spƄr av anvƤndning fƶrekomma, nƄgot vi bedƶmer som normalt slitage utifrƄn Ƅlder och kƶrstrƤcka. Det anges inte i testresultatet, men Ƥr en naturlig del av en begagnad bil.

Denna Ford Ranger har fƶljande fƶrutsƤttningar:

2017

ModellƄr

12 943 mil

Miltal

DrivetrainIcon

Drivlina

CheckIcon

Normalt skick

Kommentar

Inga anmƤrkningar.

Drivlinan fungerar fullt ut, men i detta spann fƶrekommer ofta dyrare servicetillfƤllen. I motorrummet syns ibland spƄr av olja.

BreaksIcon

Bromsar

RemarksIcon

ƅtgƤrd behƶvs

LƤs om hur vi testar bromsar

Kommentar

BromsbelƤgg fram bƶr bytas inom 6 mƄnader

Bromsar Ƥr slitdelar och ska bytas vid behov. Ytrost kan fƶrekomma pƄ bromsskivorna och Ƥr normalt, utan att pƄverka bromsverkan.

MileageIcon

Teknik & utrustning

RemarksIcon

AnmƤrkningar finns

Kommentar

AC fungerar men kyler dƄligt

Teknik och utrustning fungerar som det ska men gnissel eller kƤrvande kan fƶrekomma.

BodyIcon

Kaross

CheckIcon

Normalt skick

Kommentar

Flertal rostangrepp. Flertal bucklor, repor och lackskador. VƤnster bakljus, smƄsprickor

Stenskott i fronten Ƥr vanligt. Runtom bilen finns ett antal mindre skador sƄsom repor, lackskador och mindre bucklor.

InteriorIcon

Interiƶr

CheckIcon

Normalt skick

Kommentar

InvƤndigt flertal repor, flƤckar och mƤrken. Innertak, smutsigt. SpƄr av tidigare utrustning. Smutsiga inredningsdetaljer

Flera repor pƄ insteg och nederkant av dƶrrinsidor samt mƤrken pƄ ratt, vƤxelspak, vred och instrument Ƥr vanligt. SƤten och textilier visar tydligt slitage och har en del flƤckar, Ƥven i innertaket. I bagageutrymmet finns ofta tydliga spƄr av anvƤndning.

TyresIcon

DƤck och fƤlg

Kommentar

Dubb saknas pƄ vinterdƤck

DƤck Ƥr en slitdel och behƶver bytas nƤr de Ƥr gamla, nƤr mƶnsterdjupet inte Ƥr tillrƤckligt eller om dƤcken har tydliga skador. Mƶnsterdjupet anges i millimeter. Skrap eller repor pƄ fƤlgarna fƶrekommer.

  • Dubbade vinterdƤck

    (Monterade)

    7 mmCheckFilledIcon

    8 mmCheckFilledIcon

    CheckFilledIcon8 mm

    CheckFilledIcon7 mm

    16" PlƄtfƤlg

    Ett vinterdƤcks mƶnsterdjup ska vara minst 3 mm. Ett nytt vinterdƤck brukar ha ett mƶnsterdjup pƄ ca 9-10 mm.

  • Odubbade vinterdƤck

    8 mmCheckFilledIcon

    8 mmCheckFilledIcon

    CheckFilledIcon8 mm

    CheckFilledIcon8 mm

    16" Alu.fƤlg

    Ett vinterdƤcks mƶnsterdjup ska vara minst 3 mm. Ett nytt vinterdƤck brukar ha ett mƶnsterdjup pƄ ca 9-10 mm.

CommentIcon

AnmƤrkningsbilder

Utrustning

Utrustningspaket:

Dubbelhytt VƤrmare

  • AlkolĆ„s

  • FƤrddator

  • MotorvƤrmare

  • ParkeringsvƤrmare med fjƤrrstyrning

  • ParkeringsvƤrmare med tidur

Bilfakta

  • Antal tidigare Ƥgare1
  • RegistreringsnummerSNJ471
  • ModellĆ„r2017
  • TillverkningsmĆ„nadnovember 2016
  • MƤtarstƤllning12 943 mil

Teknisk data

  • Chassinummer6FPPXXMJ2PGS26651
  • Motoreffekt (diesel)160 hk (118 kW)
  • Maxlastvikt810 kg
  • BrƤnslefƶrbr. blandad kƶrning (diesel)7,8 l/100 km
  • CO2-utslƤpp (diesel)207 g/km

Kvdbils anlƤggning

UmeƄ

Adress:

KontaktvƤgen 3

90133 UmeƄ

BackToTopIcon
ContactIconKontakt