Fiat 500

500e, Passion
2021/6 056 mil/El/Automat
  • ReleasingIconFöretagsleasing
  • EcoIconMiljöbil
Budgivning
Utgångspris inkl. moms
75 000 kr
Med billån från639 kr / mån
Pris i bilhandeln155 000 kr
Reservationspris ej uppnått

Budgivning avslutas:

9 jan, 09:39

Höjdpunkter

Denna 500e är en elbil som erbjuder en tyst och smidig körupplevelse med charmig attityd och modern teknik. Den kombinerar lekfull design med bekväm komfort som gör varje tur både enkel och inspirerande.

EcoIcon

Kvdbil miljöbil

Läs mer om miljöbilar

En snällare bilaffär för miljön.

Alla miljöbilar på Kvdbil uppfyller minst ett av kraven:

  • Bilen kan tankas med gas
  • Bilen släpper ut mindre än 70 g CO2/km
  • Bilen är en elbil eller en laddhybrid

Resultatet från KVD-testet

KvdTestIcon

Vad anmärker vi på i Kvd-testet?

Läs mer om Kvd-testet

Våra fordonstekniker har testat bilen på mer än 170 punkter och noterat både godkända punkter och eventuella anmärkningar. Allt för att du ska få en bra och rättvis bild av bilen.

Eftersom bilen har haft ett tidigare hem kan spår av användning förekomma, något vi bedömer som normalt slitage utifrån ålder och körsträcka. Det anges inte i testresultatet, men är en naturlig del av en begagnad bil.

Denna Fiat 500 har följande förutsättningar:

2021

Modellår

6 056 mil

Miltal

BatteryIcon

Kvdbils batteritest

Betyg

ConditioningIconConditioningIconConditioningIcon
Läs mer om hur vi genomför Kvdbils batteritest

Kommentar

Batteriet har god kvarvarande kapacitet. Bra räckvidd och förhållandevis snabb laddning, men något känsligare för kyla. Flera års användning kvar. 

Batterier i detta intervall har hög kvarvarande kapacitet och räckvidden är normalt i nivå med bilens ursprungliga.

DrivetrainIcon

Drivlina

CheckIcon

Normalt skick

Kommentar

Inga anmärkningar.

Drivlinan fungerar fullt ut.

BreaksIcon

Bromsar

CheckIcon

Ingen åtgärd behövs

Läs om hur vi testar bromsar

Kommentar

Inga anmärkningar.

Bromsar är slitdelar och ska bytas vid behov. Ytrost kan förekomma på bromsskivorna och är normalt, utan att påverka bromsverkan.

MileageIcon

Teknik & utrustning

RemarksIcon

Anmärkningar finns

Kommentar

Bilen drar snett

Teknik och utrustning fungerar som det ska.

BodyIcon

Kaross

CheckIcon

Normalt skick

Kommentar

Flertal repor

Stenskott i fronten är normalt. Runtom bilen finns mindre skador såsom repor och mindre bucklor.

InteriorIcon

Interiör

CheckIcon

Normalt skick

Kommentar

Inga anmärkningar.

Mindre skav och repor på insteg samt nederkant av dörrinsidor är vanligt. Märken och skav på instrumentering, ratt och växelspak kan förekomma. Enstaka fläckar på säten eller innertak är inte ovanligt.

TyresIcon

Däck och fälg

Kommentar

Inga anmärkningar.

Däck är en slitdel och behöver bytas när de är gamla, när mönsterdjupet inte är tillräckligt eller om däcken har tydliga skador. Mönsterdjupet anges i millimeter. Skrap eller repor på fälgarna förekommer.

  • Dubbade vinterdäck

    (Monterade)

    5 mmCheckFilledIcon

    8 mmCheckFilledIcon

    CheckFilledIcon6 mm

    CheckFilledIcon8 mm

    15" Alu.fälg

    Ett vinterdäcks mönsterdjup ska vara minst 3 mm. Ett nytt vinterdäck brukar ha ett mönsterdjup på ca 9-10 mm.

  • Sommardäck

    4 mmCheckFilledIcon

    6 mmCheckFilledIcon

    CheckFilledIcon4 mm

    CheckFilledIcon6 mm

    15" Alu.fälg

    Ett sommardäcks mönsterdjup ska vara minst 1,6 mm. Ett nytt sommardäck brukar ha ett mönsterdjup på ca 7-8 mm.

CommentIcon

Anmärkningsbilder

Utrustning

Utrustningspaket:

Passion

  • Smartphone integration

Bilfakta

  • Antal tidigare ägare4
  • RegistreringsnummerUNZ77L
  • Modellår2021
  • Tillverkningsmånadapril 2021
  • Mätarställning6 056 mil

Teknisk data

  • ChassinummerZFAEFAB47MX028747
  • Motoreffekt (el)118 hk (87 kW)
  • Maxlastvikt319 kg
  • Räckvidd WLTP33 mil
  • Räckvidd stad WLTP47 mil

Kvdbils anläggning

Getinge

Adress:

Teknikvägen 54

30575 Getinge

BackToTopIcon
ContactIconKontakt