Citroën Jumpy

e-Jumpy IV 75kWh Pickup, Backkamera Drag
2022/1 750 mil/El/Automat
  • ReleasingIconFöretagsleasing
  • EcoIconMiljöbil
Budgivning
Utgångspris inkl. moms
70 000 kr
Med billån från596 kr / mån
Pris i bilhandeln280 000 kr
Reservationspris ej uppnått

Budgivning avslutas:

15 jan, 10:15

Höjdpunkter

Denna lågmilade Citroën e-Jumpy är en eldriven pickup med modern teknik och ett 75 kWh batteri. Med god lastkapacitet, robust konstruktion och tyst eldrift är den ett bra val för arbete och transport där flexibilitet och hållbarhet prioriteras. Bilen behöver inte besiktas förrän juni nästa år.

EcoIcon

Kvdbil miljöbil

Läs mer om miljöbilar

En snällare bilaffär för miljön.

Alla miljöbilar på Kvdbil uppfyller minst ett av kraven:

  • Bilen kan tankas med gas
  • Bilen släpper ut mindre än 70 g CO2/km
  • Bilen är en elbil eller en laddhybrid

Resultatet från KVD-testet

KvdTestIcon

Vad anmärker vi på i Kvd-testet?

Läs mer om Kvd-testet

Våra fordonstekniker har testat bilen på mer än 170 punkter och noterat både godkända punkter och eventuella anmärkningar. Allt för att du ska få en bra och rättvis bild av bilen.

Eftersom bilen har haft ett tidigare hem kan spår av användning förekomma, något vi bedömer som normalt slitage utifrån ålder och körsträcka. Det anges inte i testresultatet, men är en naturlig del av en begagnad bil.

Denna Citroën Jumpy har följande förutsättningar:

2022

Modellår

1 750 mil

Miltal

Kommentar

Batteriets skick har inte kunnat utläsas – ofta för att bilen är ny eller att tillverkaren inte tillåter det. Bilen är provkörd, laddad och testad som vanligt.

Batterier i detta intervall har hög kvarvarande kapacitet och räckvidden är normalt i nivå med bilens ursprungliga.

DrivetrainIcon

Drivlina

CheckIcon

Normalt skick

Kommentar

Inga anmärkningar.

Drivlinan fungerar fullt ut.

BreaksIcon

Bromsar

CheckIcon

Ingen åtgärd behövs

Läs om hur vi testar bromsar

Kommentar

Inga anmärkningar.

Bromsar är slitdelar och ska bytas vid behov. Ytrost kan förekomma på bromsskivorna och är normalt, utan att påverka bromsverkan.

MileageIcon

Teknik & utrustning

CheckIcon

Normalt skick

Kommentar

Inga anmärkningar.

Tekniken fungerar fullt ut.

BodyIcon

Kaross

StarIcon

Bättre än normalt skick

Kommentar

Inga anmärkningar.

Fåtal stenskott och enstaka dörruppslag är normalt.

InteriorIcon

Interiör

StarIcon

Bättre än normalt skick

Kommentar

Inga anmärkningar.

Skav och små repor vid insteg samt enstaka repor på ratt, panel eller säten är normalt.

TyresIcon

Däck och fälg

Kommentar

Inga anmärkningar.

Däck är en slitdel och behöver bytas när de är gamla, när mönsterdjupet inte är tillräckligt eller om däcken har tydliga skador. Mönsterdjupet anges i millimeter. Repor på fälgar förekommer.

  • Dubbade vinterdäck

    (Monterade)

    8 mmCheckFilledIcon

    7 mmCheckFilledIcon

    CheckFilledIcon8 mm

    CheckFilledIcon7 mm

    16" Plåtfälg

    Ett vinterdäcks mönsterdjup ska vara minst 3 mm. Ett nytt vinterdäck brukar ha ett mönsterdjup på ca 9-10 mm.

  • Sommardäck

    7 mmCheckFilledIcon

    7 mmCheckFilledIcon

    CheckFilledIcon7 mm

    CheckFilledIcon7 mm

    16" Plåtfälg

    Ett sommardäcks mönsterdjup ska vara minst 1,6 mm. Ett nytt sommardäck brukar ha ett mönsterdjup på ca 7-8 mm.

CommentIcon

Anmärkningsbilder

Utrustning

Utrustningspaket:

Backkamera Drag

  • Smartphone integration

Bilfakta

  • Antal tidigare ägare1
  • RegistreringsnummerMKU73H
  • Modellår2022
  • Tillverkningsmånadapril 2022
  • Mätarställning1 750 mil

Teknisk data

  • ChassinummerVF7V2ZKXZNZ032516
  • Motoreffekt (el)78 hk (57 kW)
  • Maxlastvikt940 kg
  • Räckvidd WLTP23 mil
  • Räckvidd stad WLTP34 mil

Kvdbils anläggning

Åkersberga (Brännbacken)

Adress:

Brännbacksvägen 4

18491 Åkersberga

BackToTopIcon
ContactIconKontakt