Citroën C5

Aircross PHEV e-EAT, Shine GPS CarPlay
2022/7 819 mil/El/Bensin/Automat
CertifiedIcon

Certifierad

InfoIcon
  • ReleasingIconFöretagsleasing
  • EcoIconMiljöbil
Budgivning
Ledande bud inkl. moms
128 500 kr
Med billån från1 095 kr / mån
Pris i bilhandeln250 000 kr
Reservationspris ej uppnått

Budgivning avslutas:

15 jan, 09:39

Höjdpunkter

Citroën C5 Aircross PHEV e-EAT 2023 är en bekväm och rymlig SUV-plug-in hybrid som kombinerar eldrift för låg förbrukning i vardagen med hjälp av bensinmotor när du behöver kraft. Komfortabel interiör, generöst bagageutrymme och modern teknik gör den funktionell för både vardag och längre resor. Fyrhjulsdrift ger trygg framkomlighet i alla väder och smarta lösningar höjer komforten för både förare och passagerare.

CertifiedIcon

Certifierad

Läs mer om vår certifiering
  • Bilen är yngre än 8 år

  • I bra tekniskt och funktionellt skick

  • Mätarställning på max 12 000 mil

Läs mer om Certifierad här

EcoIcon

Kvdbil miljöbil

Läs mer om miljöbilar

En snällare bilaffär för miljön.

Alla miljöbilar på Kvdbil uppfyller minst ett av kraven:

  • Bilen kan tankas med gas
  • Bilen släpper ut mindre än 70 g CO2/km
  • Bilen är en elbil eller en laddhybrid

Resultatet från KVD-testet

KvdTestIcon

Vad anmärker vi på i Kvd-testet?

Läs mer om Kvd-testet

Våra fordonstekniker har testat bilen på mer än 170 punkter och noterat både godkända punkter och eventuella anmärkningar. Allt för att du ska få en bra och rättvis bild av bilen.

Eftersom bilen har haft ett tidigare hem kan spår av användning förekomma, något vi bedömer som normalt slitage utifrån ålder och körsträcka. Det anges inte i testresultatet, men är en naturlig del av en begagnad bil.

Denna Citroën C5 har följande förutsättningar:

2022

Modellår

7 819 mil

Miltal

Kommentar

Batteriets skick har inte kunnat utläsas – ofta för att bilen är ny eller att tillverkaren inte tillåter det. Bilen är provkörd, laddad och testad som vanligt.

Batterier i detta intervall har god kvarvarande kapacitet och räckvidden är normalt i nivå med bilens ursprungliga eller strax under.

DrivetrainIcon

Drivlina

CheckIcon

Normalt skick

Kommentar

Inga anmärkningar.

Drivlinan fungerar fullt ut.

BreaksIcon

Bromsar

CheckIcon

Ingen åtgärd behövs

Läs om hur vi testar bromsar

Kommentar

Nya bromsskivor och bromsbelägg bak

Bromsar är slitdelar och ska bytas vid behov. Ytrost kan förekomma på bromsskivorna och är normalt, utan att påverka bromsverkan.

MileageIcon

Teknik & utrustning

CheckIcon

Normalt skick

Kommentar

Inga anmärkningar.

Teknik och utrustning fungerar som det ska.

BodyIcon

Kaross

CheckIcon

Normalt skick

Kommentar

Buckla vänster insteg bak, Lackskada vänster insteg bak, Flertal stenskott

Stenskott i fronten är normalt. Runtom bilen finns mindre skador såsom repor och mindre bucklor.

InteriorIcon

Interiör

StarIcon

Bättre än normalt skick

Kommentar

Inga anmärkningar.

Mindre skav och repor på insteg samt nederkant av dörrinsidor är vanligt. Märken och skav på instrumentering, ratt och växelspak kan förekomma. Enstaka fläckar på säten eller innertak är inte ovanligt.

TyresIcon

Däck och fälg

Kommentar

Skrapade fälgar till extradäck

Däck är en slitdel och behöver bytas när de är gamla, när mönsterdjupet inte är tillräckligt eller om däcken har tydliga skador. Mönsterdjupet anges i millimeter. Skrap eller repor på fälgarna förekommer.

  • Dubbade vinterdäck

    (Monterade)

    7 mmCheckFilledIcon

    6 mmCheckFilledIcon

    CheckFilledIcon7 mm

    CheckFilledIcon6 mm

    18" Alu.fälg

    Ett vinterdäcks mönsterdjup ska vara minst 3 mm. Ett nytt vinterdäck brukar ha ett mönsterdjup på ca 9-10 mm.

  • Sommardäck

    3 mmCheckFilledIcon

    3 mmCheckFilledIcon

    CheckFilledIcon3 mm

    CheckFilledIcon3 mm

    18" Alu.fälg

    Ett sommardäcks mönsterdjup ska vara minst 1,6 mm. Ett nytt sommardäck brukar ha ett mönsterdjup på ca 7-8 mm.

CommentIcon

Anmärkningsbilder

Utrustning

Utrustningspaket:

Shine GPS CarPlay

  • Nyckelfri upplåsning av dörrar

  • Smartphone integration

  • Android Auto

  • Akustikrutor

  • Apple CarPlay

  • Connect Box

  • Aktivt filkörningsassistent

  • Fjädring Progressive Hydraulic Cusions

  • Helljusassistent

  • Keyless

  • Laminerade rutor

  • Shine

Bilfakta

  • Antal tidigare ägare1
  • RegistreringsnummerUZL48P
  • Modellår2022
  • Tillverkningsmånadaugusti 2022
  • Mätarställning7 819 mil

Teknisk data

  • ChassinummerVR7A4DGZSNL037469
  • Motoreffekt (bensin)181 hk (133 kW)
  • Motoreffekt (el)110 hk (81 kW)
  • Maxlastvikt443 kg
  • Räckvidd WLTP6 mil

Kvdbils anläggning

Svedala

Adress:

Svetsaregatan 2

23351 Svedala

BackToTopIcon
ContactIconKontakt