Chevrolet Silverado

1500 Crew Cab V8 4WD, Trail Boss
2022/5 147 mil/Bensin/Etanol/Automat
  • TyresIconVinterdäck ingår
  • ReleasingIconFöretagsleasing
Budgivning
Utgångspris inkl. moms
188 000 kr
Med billån från1 601 kr / mån
Pris i bilhandeln750 000 kr
Reservationspris ej uppnått

Budgivning avslutas:

21 jan, 10:36

Höjdpunkter

Denna Silverado Trail Boss är en robust och kapabel pickup som kombinerar trygg framkomlighet med självsäker karaktär. Den ger gott om utrymme, praktisk funktion och en stark närvaro som gör både arbete och fritid både enklare och mer inspirerande. Bilen är nybesiktigad men styrservon är ur funktion.

Resultatet från KVD-testet

KvdTestIcon

Vad anmärker vi på i Kvd-testet?

Läs mer om Kvd-testet

Våra fordonstekniker har testat bilen på mer än 170 punkter och noterat både godkända punkter och eventuella anmärkningar. Allt för att du ska få en bra och rättvis bild av bilen.

Eftersom bilen har haft ett tidigare hem kan spår av användning förekomma, något vi bedömer som normalt slitage utifrån ålder och körsträcka. Det anges inte i testresultatet, men är en naturlig del av en begagnad bil.

Denna Chevrolet Silverado har följande förutsättningar:

2022

Modellår

5 147 mil

Miltal

DrivetrainIcon

Drivlina

RemarksIcon

Anmärkningar finns

Kommentar

Styrservo ur funktion

Drivlinan fungerar bra. Spår av olja i motorrummet är inte ovanligt.

BreaksIcon

Bromsar

RemarksIcon

Åtgärd behövs

Läs om hur vi testar bromsar

Kommentar

Vibrerar vid inbromsning

Bromsar är slitdelar och ska bytas vid behov. Ytrost kan förekomma på bromsskivorna och är normalt, utan att påverka bromsverkan.

MileageIcon

Teknik & utrustning

RemarksIcon

Anmärkningar finns

Kommentar

Backljus lyser hela tiden. (Elfel) Bilen låser upp baklämmen av sig själv hela tiden, detta drar ur batteriet när bilen står. Högt vägljud vid körning. 2X VINDRUTA (3.2) SKADAD-SPRICKA

Teknik och utrustning fungerar som det ska.

BodyIcon

Kaross

CheckIcon

Normalt skick

Kommentar

Stenskott i vindruta. Fåtal lackskador och repor

Stenskott i fronten är normalt. Runtom bilen finns mindre skador såsom repor och mindre bucklor.

InteriorIcon

Interiör

StarIcon

Bättre än normalt skick

Kommentar

Spår av pälsdjur, päls/lukt

Mindre skav och repor på insteg samt nederkant av dörrinsidor är vanligt. Märken och skav på instrumentering, ratt och växelspak kan förekomma. Enstaka fläckar på säten eller innertak är inte ovanligt.

TyresIcon

Däck och fälg

Kommentar

Däck ligger inne på anläggningen

Däck är en slitdel och behöver bytas när de är gamla, när mönsterdjupet inte är tillräckligt eller om däcken har tydliga skador. Mönsterdjupet anges i millimeter. Skrap eller repor på fälgarna förekommer.

  • Odubbade vinterdäck

    (Monterade)

    9 mmCheckFilledIcon

    5 mmCheckFilledIcon

    CheckFilledIcon9 mm

    CheckFilledIcon5 mm

    18" Alu.fälg

    Ett vinterdäcks mönsterdjup ska vara minst 3 mm. Ett nytt vinterdäck brukar ha ett mönsterdjup på ca 9-10 mm.

  • Dubbade vinterdäck

    9 mmCheckFilledIcon

    9 mmCheckFilledIcon

    CheckFilledIcon9 mm

    CheckFilledIcon9 mm

    20" alu.fälg

    Ett vinterdäcks mönsterdjup ska vara minst 3 mm. Ett nytt vinterdäck brukar ha ett mönsterdjup på ca 9-10 mm.

CommentIcon

Anmärkningsbilder

Utrustning

Utrustningspaket:

Trail Boss

  • Lastskydd/lastnät

  • Smartphone integration

Bilfakta

  • Antal tidigare ägare3
  • RegistreringsnummerULP00Y
  • Modellår2022
  • Tillverkningsmånadaugusti 2022
  • Mätarställning5 147 mil

Teknisk data

  • Chassinummer3GCUDFED4NG662333
  • Motoreffekt (bensin)360 hk (265 kW)
  • Motoreffekt (etanol)360 hk (265 kW)
  • Maxlastvikt556 kg
  • Nästa besiktning senast2028-01-31

Kvdbils anläggning

Sundsvall

Adress:

Norra Vägen 12

85650 Sundsvall

BackToTopIcon
ContactIconKontakt