CADILLAC CT 6 CADILLAC CT 6

CADILLAC CT 6
2016/12 125 mil/Bensin/Automat
  • ReleasingIconEj företagsleasing
Budgivning
Ledande bud inkl. moms
118 000 kr
Med billån från1 005 kr / mån
Pris i bilhandeln235 000 kr
Reservationspris ej uppnått

Budgivning avslutas:

20 jan, 11:20

Höjdpunkter

Denna Cadillac CT6 från 2016 är en lyxig och rymlig sedan med kraftfull V6-motor och fyrhjulsdrift för trygg framkomlighet året runt. En bil för dig som vill ha komfort, elegans och en förstklassig körupplevelse.

Resultatet från KVD-testet

KvdTestIcon

Vad anmärker vi på i Kvd-testet?

Läs mer om Kvd-testet

Våra fordonstekniker har testat bilen på mer än 170 punkter och noterat både godkända punkter och eventuella anmärkningar. Allt för att du ska få en bra och rättvis bild av bilen.

Eftersom bilen har haft ett tidigare hem kan spår av användning förekomma, något vi bedömer som normalt slitage utifrån ålder och körsträcka. Det anges inte i testresultatet, men är en naturlig del av en begagnad bil.

Denna CADILLAC CT 6 CADILLAC CT 6 har följande förutsättningar:

2016

Modellår

12 125 mil

Miltal

DrivetrainIcon

Drivlina

CheckIcon

Normalt skick

Kommentar

Inga anmärkningar.

Drivlinan fungerar fullt ut, men i detta spann förekommer ofta dyrare servicetillfällen. I motorrummet syns ibland spår av olja.

BreaksIcon

Bromsar

CheckIcon

Ingen åtgärd behövs

Läs om hur vi testar bromsar

Kommentar

Inga anmärkningar.

Bromsar är slitdelar och ska bytas vid behov. Ytrost kan förekomma på bromsskivorna och är normalt, utan att påverka bromsverkan.

MileageIcon

Teknik & utrustning

RemarksIcon

Anmärkningar finns

Kommentar

GPS media saknas. Däcktrycksövervakningslampa lyser

Teknik och utrustning fungerar som det ska men gnissel eller kärvande kan förekomma.

BodyIcon

Kaross

CheckIcon

Normalt skick

Kommentar

Bilen har polerbara tvättrepor, Fåtal stenskott, dörruppslag och reporLuft bubblor runt vindruta

Stenskott i fronten är vanligt. Runtom bilen finns ett antal mindre skador såsom repor, lackskador och mindre bucklor.

InteriorIcon

Interiör

CheckIcon

Normalt skick

Kommentar

Sliten inredning. Invändigt fåtal repor, fläckar och märken.Insynsskydd medföljer ej

Flera repor på insteg och nederkant av dörrinsidor samt märken på ratt, växelspak, vred och instrument är vanligt. Säten och textilier visar tydligt slitage och har en del fläckar, även i innertaket. I bagageutrymmet finns ofta tydliga spår av användning.

TyresIcon

Däck och fälg

Kommentar

Inga anmärkningar.

Däck är en slitdel och behöver bytas när de är gamla, när mönsterdjupet inte är tillräckligt eller om däcken har tydliga skador. Mönsterdjupet anges i millimeter. Skrap eller repor på fälgarna förekommer.

  • Odubbade vinterdäck

    (Monterade)

    7 mmCheckFilledIcon

    7 mmCheckFilledIcon

    CheckFilledIcon7 mm

    CheckFilledIcon7 mm

    19" Alu.fälg

    Ett vinterdäcks mönsterdjup ska vara minst 3 mm. Ett nytt vinterdäck brukar ha ett mönsterdjup på ca 9-10 mm.

CommentIcon

Anmärkningsbilder

Utrustning

Utrustningspaket:

  • Elstol minnesfunktion passagerarplats

  • Head-up display

  • 360 kamera

Bilfakta

  • Antal tidigare ägare8
  • RegistreringsnummerJHJ08S
  • Modellår2016
  • Mätarställning12 125 mil
  • Första datum i trafik i Sverige2020-04-30

Teknisk data

  • Chassinummer1G6KD5RS8GU168148
  • Motoreffekt (bensin)340 hk (250 kW)
  • Maxlastvikt323 kg
  • Bränsleförbr. blandad körning (bensin)12,0 l/100 km
  • CO2-utsläpp (bensin)286 g/km

Kvdbils anläggning

Åkersberga (Runö)

Adress:

Näsvägen 19

18440 Åkersberga

BackToTopIcon
ContactIconKontakt