BMW 5-serien

535i GT, F07, Läder GPS HiFi Panorama
2010/20 626 mil/Bensin/Automat
  • ReleasingIconEj företagsleasing
Budgivning
UtgĂĄngspris inkl. moms
50 000 kr
Med billĂĄn frĂĄn426 kr / mĂĄn
Pris i bilhandeln100 000 kr
Reservationspris ej uppnĂĄtt

Budgivning avslutas:

7 jan, 17:34

Höjdpunkter

“En 535i GT 2010 som bjuder på kraftfull bensinkraft, följsam acceleration och bekväm långfärdskomfort. Den starka motorresponsen gör bilen lätt att hantera i såväl stadstrafik som på öppna vägar, och den rymliga karossen ger gott om plats för både passagerare och bagage. Kupén är stilren och bekväm med bra komfort för långa resor. Ett elegant och praktiskt val för dig som vill ha prestanda, komfort och funktion i ett paket.”

Resultatet frĂĄn KVD-testet

KvdTestIcon

Vad anmärker vi på i Kvd-testet?

Läs mer om Kvd-testet

Våra fordonstekniker har testat bilen på mer än 170 punkter och noterat både godkända punkter och eventuella anmärkningar. Allt för att du ska få en bra och rättvis bild av bilen.

Eftersom bilen har haft ett tidigare hem kan spår av användning förekomma, något vi bedömer som normalt slitage utifrån ålder och körsträcka. Det anges inte i testresultatet, men är en naturlig del av en begagnad bil.

Denna BMW 5-serien har följande förutsättningar:

2010

ModellĂĄr

20 626 mil

Miltal

DrivetrainIcon

Drivlina

CheckIcon

Normalt skick

Kommentar

Inga anmärkningar.

Drivlinan fungerar som den ska men kräver löpande underhåll och byte av komponenter. Drivlinan låter ofta mer än på en bil som gått kortare sträcka. Spår av olja i motorrummet är vanligt, och oljeförbrukningen är ofta högre än när bilen var ny.

BreaksIcon

Bromsar

CheckIcon

Ingen åtgärd behövs

Läs om hur vi testar bromsar

Kommentar

Inga anmärkningar.

Bromsar är slitdelar och ska bytas vid behov. Ytrost kan förekomma på bromsskivorna och är normalt, utan att påverka bromsverkan.

MileageIcon

Teknik & utrustning

CheckIcon

Normalt skick

Kommentar

Inga anmärkningar.

Teknik och utrustning fungerar som det ska men gnissel och kärvande förekommer.

BodyIcon

Kaross

CheckIcon

Normalt skick

Kommentar

Nyansskillnad i lack förekommer

Flera stenskott i fronten är vanligt. Runtom bilen finns ofta mindre skador såsom repor, lackskador och mindre bucklor. Mindre rostangrepp är vanligt, särskilt på äldre bilar.

InteriorIcon

Interiör

CheckIcon

Normalt skick

Kommentar

Klädsel ytligt slitage bak. Inredningsdetalj skadad. Insynsskydd medföljer ej

Flera repor på insteg och nederkant av dörrinsidor samt märken på ratt, växelspak, vred och instrument är vanligt. Säten och textilier visar tydligt slitage och har en del fläckar, även i innertaket. I bagageutrymmet finns ofta tydliga spår av användning.

TyresIcon

Däck och fälg

Kommentar

Inga anmärkningar.

Däck är en slitdel och behöver bytas när de är gamla, när mönsterdjupet inte är tillräckligt eller om däcken har tydliga skador. Mönsterdjupet anges i millimeter. Skrapmärken eller repor på fälgarna förekommer också.

  • Dubbade vinterdäck

    (Monterade)

    7 mmCheckFilledIcon

    7 mmCheckFilledIcon

    CheckFilledIcon7 mm

    CheckFilledIcon7 mm

    18" Alu.fälg

    Ett vinterdäcks mönsterdjup ska vara minst 3 mm. Ett nytt vinterdäck brukar ha ett mönsterdjup på ca 9-10 mm.

CommentIcon

Anmärkningsbilder

Utrustning

Utrustningspaket:

Läder GPS HiFi Panorama

  • Elstol minnesfunktion passagerarplats

  • Head-up display

  • Motorvärmare

  • Comfort Access

  • Soft Close dörrar

  • HiFi Högtalarsystem

  • Motorvärmare

Bilfakta

  • Antal tidigare ägare23
  • RegistreringsnummerKFC659
  • ModellĂĄr2010
  • TillverkningsmĂĄnadnovember 2009
  • Mätarställning20 626 mil

Teknisk data

  • ChassinummerWBASN210X0C189658
  • Motoreffekt (bensin)306 hk (225 kW)
  • Maxlastvikt555 kg
  • Bränsleförbr. blandad körning (bensin)8,9 l/100 km
  • CO2-utsläpp (bensin)209 g/km

Kvdbils anläggning

Kungälv (Ellesbo)

Adress:

Ellesbovägen 150

44290 Kungälv

BackToTopIcon
ContactIconKontakt