Audi Q4 E-tron

Q4 40 e-tron 77kWh, Advanced GPS Drag
2022/10 007 mil/El/Automat
CertifiedIcon

Certifierad

InfoIcon
  • ReleasingIconEj företagsleasing
  • EcoIconMiljöbil
Budgivning
UtgĂĄngspris inkl. moms
153 000 kr
Med billĂĄn frĂĄn1 303 kr / mĂĄn
Pris i bilhandeln306 000 kr
Reservationspris ej uppnĂĄtt

Budgivning avslutas:

8 jan, 10:57

Höjdpunkter

“Audi Q4 40 e-tron 77 kWh 2022 är en rymlig och modern el-SUV med fyrhjulsdrift som ger stabil och trygg körning i alla väder. Stor batterikapacitet ger lång räckvidd och låga driftkostnader, samtidigt som bekväm interiör och generöst bagageutrymme gör den perfekt för både vardag och längre resor. Stilren design, avancerad teknik och premiumkomfort gör den till ett attraktivt val för dig som vill ha funktion och komfort i ett.”

CertifiedIcon

Certifierad

Läs mer om vår certifiering
  • Bilen är yngre än 8 ĂĄr

  • I bra tekniskt och funktionellt skick

  • Mätarställning pĂĄ max 12 000 mil

Läs mer om Certifierad här

EcoIcon

Kvdbil miljöbil

Läs mer om miljöbilar

En snällare bilaffär för miljön.

Alla miljöbilar på Kvdbil uppfyller minst ett av kraven:

  • Bilen kan tankas med gas
  • Bilen släpper ut mindre än 70 g CO2/km
  • Bilen är en elbil eller en laddhybrid

Resultatet frĂĄn KVD-testet

KvdTestIcon

Vad anmärker vi på i Kvd-testet?

Läs mer om Kvd-testet

Våra fordonstekniker har testat bilen på mer än 170 punkter och noterat både godkända punkter och eventuella anmärkningar. Allt för att du ska få en bra och rättvis bild av bilen.

Eftersom bilen har haft ett tidigare hem kan spår av användning förekomma, något vi bedömer som normalt slitage utifrån ålder och körsträcka. Det anges inte i testresultatet, men är en naturlig del av en begagnad bil.

Denna Audi Q4 E-tron har följande förutsättningar:

2022

ModellĂĄr

10 007 mil

Miltal

Kommentar

Batteriets skick har inte kunnat utläsas – ofta för att bilen är ny eller att tillverkaren inte tillåter det. Bilen är provkörd, laddad och testad som vanligt.

Batterier i detta intervall har hög kvarvarande kapacitet och räckvidden är normalt i nivå med bilens ursprungliga eller strax under.

DrivetrainIcon

Drivlina

CheckIcon

Normalt skick

Kommentar

Inga anmärkningar.

Drivlinan fungerar fullt ut

BreaksIcon

Bromsar

CheckIcon

Ingen åtgärd behövs

Läs om hur vi testar bromsar

Kommentar

Inga anmärkningar.

Bromsar är slitdelar och ska bytas vid behov. Ytrost kan förekomma på bromsskivorna och är normalt, utan att påverka bromsverkan.

MileageIcon

Teknik & utrustning

CheckIcon

Normalt skick

Kommentar

Inga anmärkningar.

Teknik och utrustning fungerar som det ska men gnissel eller kärvande kan förekomma.

BodyIcon

Kaross

CheckIcon

Normalt skick

Kommentar

Vänster bakljus kondens. Flertal stenskott och repor, Fåtal lackskador och bucklor. Höger bakljus kondens

Stenskott i fronten är vanligt. Runtom bilen finns ett antal mindre skador såsom repor, lackskador och mindre bucklor.

InteriorIcon

Interiör

StarIcon

Bättre än normalt skick

Kommentar

Inga anmärkningar.

Flera repor på insteg och nederkant av dörrinsidor samt märken på ratt, växelspak, vred och instrument är vanligt. Säten och textilier visar tydligt slitage och har en del fläckar, även i innertaket. I bagageutrymmet finns ofta tydliga spår av användning.

TyresIcon

Däck och fälg

Kommentar

Inga anmärkningar.

Däck är en slitdel och behöver bytas när de är gamla, när mönsterdjupet inte är tillräckligt eller om däcken har tydliga skador. Mönsterdjupet anges i millimeter. Skrap eller repor på fälgarna förekommer.

  • Dubbade vinterdäck

    (Monterade)

    7 mmCheckFilledIcon

    7 mmCheckFilledIcon

    CheckFilledIcon6 mm

    CheckFilledIcon7 mm

    19" Alu.fälg

    Ett vinterdäcks mönsterdjup ska vara minst 3 mm. Ett nytt vinterdäck brukar ha ett mönsterdjup på ca 9-10 mm.

  • Sommardäck

    5 mmCheckFilledIcon

    4 mmCheckFilledIcon

    CheckFilledIcon5 mm

    CheckFilledIcon4 mm

    20" Alu.fälg

    Ett sommardäcks mönsterdjup ska vara minst 1,6 mm. Ett nytt sommardäck brukar ha ett mönsterdjup på ca 7-8 mm.

CommentIcon

Anmärkningsbilder

Utrustning

Utrustningspaket:

Advanced GPS Drag

  • Matrix LED-strĂĄlkastare

  • Parkeringsvärmare med tidur

  • Assistanspaket Plus

  • Säkerhetspaket Plus

  • Smartphonepaket

  • Intriörbelysningspaket

  • Akustikglas fram

  • MMI Pro

  • Förarkomfortpaket

  • Dynamikpaket Plus

  • Progressiv styrning

  • Värmepump

Bilfakta

  • Antal tidigare ägare4
  • RegistreringsnummerXGZ39Z
  • ModellĂĄr2022
  • TillverkningsmĂĄnadmaj 2021
  • Mätarställning10 007 mil

Teknisk data

  • ChassinummerWAUZZZFZZNP001250
  • Motoreffekt (el)204 hk (150 kW)
  • Maxlastvikt416 kg
  • Räckvidd WLTP48 mil
  • Räckvidd stad WLTP64 mil

Kvdbils anläggning

Kungälv (Ellesbo)

Adress:

Ellesbovägen 150

44290 Kungälv

BackToTopIcon
ContactIconKontakt