Audi Q3

35 TFSI, Proline Advanced Edition
2023/12 830 mil/Bensin/Automat
  • ReleasingIconFöretagsleasing
Budgivning
Ledande bud inkl. moms
132 000 kr
Med billån från1 125 kr / mån
Pris i bilhandeln265 000 kr
Reservationspris ej uppnått

Budgivning avslutas:

29 jan, 11:07

Höjdpunkter

En Audi Q3 SUV från 2023 med automat och bensinmotor. Välutrustad med bland annat backkamera, assistanssystem, dragkrok och adaptiv farthållare. Bilen blev godkänd utan anmärkning på besiktningen 2026-01-12.

Resultatet från KVD-testet

KvdTestIcon

Vad anmärker vi på i Kvd-testet?

Läs mer om Kvd-testet

Våra fordonstekniker har testat bilen på mer än 170 punkter och noterat både godkända punkter och eventuella anmärkningar. Allt för att du ska få en bra och rättvis bild av bilen.

Eftersom bilen har haft ett tidigare hem kan spår av användning förekomma, något vi bedömer som normalt slitage utifrån ålder och körsträcka. Det anges inte i testresultatet, men är en naturlig del av en begagnad bil.

Denna Audi Q3 har följande förutsättningar:

2023

Modellår

12 830 mil

Miltal

DrivetrainIcon

Drivlina

CheckIcon

Normalt skick

Kommentar

Inga anmärkningar.

Drivlinan fungerar fullt ut, men i detta spann förekommer ofta dyrare servicetillfällen. I motorrummet syns ibland spår av olja.

BreaksIcon

Bromsar

CheckIcon

Ingen åtgärd behövs

Läs om hur vi testar bromsar

Kommentar

Inga anmärkningar.

Bromsar är slitdelar och ska bytas vid behov. Ytrost kan förekomma på bromsskivorna och är normalt, utan att påverka bromsverkan.

MileageIcon

Teknik & utrustning

CheckIcon

Normalt skick

Kommentar

Inga anmärkningar.

Teknik och utrustning fungerar som det ska men gnissel eller kärvande kan förekomma.

BodyIcon

Kaross

CheckIcon

Normalt skick

Kommentar

Några stenskott. Fåtal lackskador, dörruppslag och repor

Stenskott i fronten är vanligt. Runtom bilen finns ett antal mindre skador såsom repor, lackskador och mindre bucklor.

InteriorIcon

Interiör

StarIcon

Bättre än normalt skick

Kommentar

Invändigt fåtal repor, fläckar och märken

Flera repor på insteg och nederkant av dörrinsidor samt märken på ratt, växelspak, vred och instrument är vanligt. Säten och textilier visar tydligt slitage och har en del fläckar, även i innertaket. I bagageutrymmet finns ofta tydliga spår av användning.

TyresIcon

Däck och fälg

Kommentar

Inga anmärkningar.

Däck är en slitdel och behöver bytas när de är gamla, när mönsterdjupet inte är tillräckligt eller om däcken har tydliga skador. Mönsterdjupet anges i millimeter. Skrap eller repor på fälgarna förekommer.

  • Odubbade vinterdäck

    (Monterade)

    6 mmCheckFilledIcon

    6 mmCheckFilledIcon

    CheckFilledIcon6 mm

    CheckFilledIcon6 mm

    17" Alu.fälg

    Ett vinterdäcks mönsterdjup ska vara minst 3 mm. Ett nytt vinterdäck brukar ha ett mönsterdjup på ca 9-10 mm.

  • Sommardäck

    6 mmCheckFilledIcon

    6 mmCheckFilledIcon

    CheckFilledIcon6 mm

    CheckFilledIcon6 mm

    18" Alu.fälg

    Ett sommardäcks mönsterdjup ska vara minst 1,6 mm. Ett nytt sommardäck brukar ha ett mönsterdjup på ca 7-8 mm.

CommentIcon

Anmärkningsbilder

Utrustning

Utrustningspaket:

Proline Advanced Edition

  • Parkeringsvärmare med fjärrstyrning

  • Smartphone integration

Bilfakta

  • Antal tidigare ägare1
  • RegistreringsnummerOGG43S
  • Modellår2023
  • Tillverkningsmånadaugusti 2022
  • Mätarställning12 830 mil

Teknisk data

  • ChassinummerWAUZZZF37P1026390
  • Motoreffekt (bensin)150 hk (110 kW)
  • Maxlastvikt425 kg
  • Bränsleförbr. blandad körning (bensin)5,8 l/100 km
  • CO2-utsläpp (bensin)133 g/km

Funktioner som bygger på 2G eller 3G-uppkoppling kan sluta fungera i samband med att dessa nätverk stängs ner av operatörerna.

Kvdbils anläggning

Åkersberga (Runö)

Adress:

Näsvägen 19

18440 Åkersberga

BackToTopIcon
ContactIconKontakt