Alfa Romeo Stelvio

2.0 AWD, B-Tech Panorama Harman/Kardon
2019/10 543 mil/Bensin/Automat
  • ReleasingIconFöretagsleasing
Budgivning
Ledande bud inkl. moms
185 500 kr
Med billĂĄn frĂĄn1 581 kr / mĂĄn
Pris i bilhandeln270 000 kr
Reservationspris ej uppnĂĄtt

Budgivning avslutas:

14 jan, 09:54

Höjdpunkter

“Denna Stelvio Black Tech med panoramatak bjuder på en engagerande och följsam körupplevelse med självsäker framkomlighet och stilfull design. Med sitt sportiga uttryck, generösa komfort och genomtänkt utrustning gör den varje resa både inspirerande och trivsam. Nybesiktigad utan anmärkning 2026-01-08.”

Resultatet frĂĄn KVD-testet

KvdTestIcon

Vad anmärker vi på i Kvd-testet?

Läs mer om Kvd-testet

Våra fordonstekniker har testat bilen på mer än 170 punkter och noterat både godkända punkter och eventuella anmärkningar. Allt för att du ska få en bra och rättvis bild av bilen.

Eftersom bilen har haft ett tidigare hem kan spår av användning förekomma, något vi bedömer som normalt slitage utifrån ålder och körsträcka. Det anges inte i testresultatet, men är en naturlig del av en begagnad bil.

Denna Alfa Romeo Stelvio har följande förutsättningar:

2019

ModellĂĄr

10 543 mil

Miltal

DrivetrainIcon

Drivlina

CheckIcon

Normalt skick

Kommentar

Inga anmärkningar.

Drivlinan fungerar fullt ut, men i detta spann förekommer ofta dyrare servicetillfällen. I motorrummet syns ibland spår av olja.

BreaksIcon

Bromsar

RemarksIcon

Åtgärd behövs

Läs om hur vi testar bromsar

Kommentar

Rost pĂĄ bromsskivor fram som inte pĂĄverkar bromsverkan

Bromsar är slitdelar och ska bytas vid behov. Ytrost kan förekomma på bromsskivorna och är normalt, utan att påverka bromsverkan.

MileageIcon

Teknik & utrustning

CheckIcon

Normalt skick

Kommentar

Inga anmärkningar.

Teknik och utrustning fungerar som det ska men gnissel eller kärvande kan förekomma.

BodyIcon

Kaross

CheckIcon

Normalt skick

Kommentar

Stenskott vindruta i synfält

Stenskott i fronten är vanligt. Runtom bilen finns ett antal mindre skador såsom repor, lackskador och mindre bucklor.

InteriorIcon

Interiör

CheckIcon

Normalt skick

Kommentar

Locket över mugghållarna kärvar går inte hela vägen fram

Flera repor på insteg och nederkant av dörrinsidor samt märken på ratt, växelspak, vred och instrument är vanligt. Säten och textilier visar tydligt slitage och har en del fläckar, även i innertaket. I bagageutrymmet finns ofta tydliga spår av användning.

TyresIcon

Däck och fälg

Kommentar

Inga anmärkningar.

Däck är en slitdel och behöver bytas när de är gamla, när mönsterdjupet inte är tillräckligt eller om däcken har tydliga skador. Mönsterdjupet anges i millimeter. Skrap eller repor på fälgarna förekommer.

  • Odubbade vinterdäck

    (Monterade)

    4 mmCheckFilledIcon

    3 mmErrorFilledIcon

    CheckFilledIcon4 mm

    ErrorFilledIcon3 mm

    20" Alu.fälg

    Ett vinterdäcks mönsterdjup ska vara minst 3 mm. Ett nytt vinterdäck brukar ha ett mönsterdjup på ca 9-10 mm.

  • Sommardäck

    4 mmCheckFilledIcon

    3 mmCheckFilledIcon

    CheckFilledIcon4 mm

    CheckFilledIcon3 mm

    20" Utan fälg

    Ett sommardäcks mönsterdjup ska vara minst 1,6 mm. Ett nytt sommardäck brukar ha ett mönsterdjup på ca 7-8 mm.

CommentIcon

Anmärkningsbilder

Utrustning

Utrustningspaket:

B-Tech Panorama Harman/Kardon

  • Harman/Kardon ljudanläggning

  • Smartphone integration

Bilfakta

  • Antal tidigare ägare5
  • RegistreringsnummerDDR54C
  • ModellĂĄr2019
  • TillverkningsmĂĄnadapril 2019
  • Mätarställning10 543 mil

Teknisk data

  • ChassinummerZARPAHBN2K7C57117
  • Motoreffekt (bensin)280 hk (206 kW)
  • Maxlastvikt465 kg
  • Bränsleförbr. blandad körning (bensin)7,7 l/100 km
  • CO2-utsläpp (bensin)175 g/km

Kvdbils anläggning

Kungälv (Ellesbo)

Adress:

Ellesbovägen 150

44290 Kungälv

BackToTopIcon
ContactIconKontakt