Alfa Romeo Giulia

2.0, Super
2019/11 830 mil/Bensin/Automat
  • ReleasingIconFöretagsleasing
Budgivning
UtgĂĄngspris inkl. moms
115 000 kr
Med billĂĄn frĂĄn980 kr / mĂĄn
Pris i bilhandeln230 000 kr
Reservationspris ej uppnĂĄtt

Budgivning avslutas:

9 jan, 11:03

Höjdpunkter

“Denna Giulia bjuder på en följsam och engagerande körupplevelse med självsäker dynamik. Den kombinerar sportig elegans med modern teknik och komfort som gör varje resa både inspirerande och trivsam.”

Resultatet frĂĄn KVD-testet

KvdTestIcon

Vad anmärker vi på i Kvd-testet?

Läs mer om Kvd-testet

Våra fordonstekniker har testat bilen på mer än 170 punkter och noterat både godkända punkter och eventuella anmärkningar. Allt för att du ska få en bra och rättvis bild av bilen.

Eftersom bilen har haft ett tidigare hem kan spår av användning förekomma, något vi bedömer som normalt slitage utifrån ålder och körsträcka. Det anges inte i testresultatet, men är en naturlig del av en begagnad bil.

Denna Alfa Romeo Giulia har följande förutsättningar:

2019

ModellĂĄr

11 830 mil

Miltal

DrivetrainIcon

Drivlina

CheckIcon

Normalt skick

Kommentar

Inga anmärkningar.

Drivlinan fungerar fullt ut, men i detta spann förekommer ofta dyrare servicetillfällen. I motorrummet syns ibland spår av olja.

BreaksIcon

Bromsar

RemarksIcon

Åtgärd behövs

Läs om hur vi testar bromsar

Kommentar

Drar snett vid inbromsning, Bromsskivor rostskadade, bör bytas

Bromsar är slitdelar och ska bytas vid behov. Ytrost kan förekomma på bromsskivorna och är normalt, utan att påverka bromsverkan.

MileageIcon

Teknik & utrustning

RemarksIcon

Anmärkningar finns

Kommentar

Ratt står lite snett. Strålkastare kondens. Sprickor i mediaskärm. Missljud från ratt vid rattning

Teknik och utrustning fungerar som det ska men gnissel eller kärvande kan förekomma.

BodyIcon

Kaross

CheckIcon

Normalt skick

Kommentar

Spricka i bakljus vänster sida. Bilen är delvis omlackerad, med bitvis dåligt utfört arbete

Stenskott i fronten är vanligt. Runtom bilen finns ett antal mindre skador såsom repor, lackskador och mindre bucklor.

InteriorIcon

Interiör

CheckIcon

Normalt skick

Kommentar

Inga anmärkningar.

Flera repor på insteg och nederkant av dörrinsidor samt märken på ratt, växelspak, vred och instrument är vanligt. Säten och textilier visar tydligt slitage och har en del fläckar, även i innertaket. I bagageutrymmet finns ofta tydliga spår av användning.

TyresIcon

Däck och fälg

Kommentar

Inga anmärkningar.

Däck är en slitdel och behöver bytas när de är gamla, när mönsterdjupet inte är tillräckligt eller om däcken har tydliga skador. Mönsterdjupet anges i millimeter. Skrap eller repor på fälgarna förekommer.

  • Dubbade vinterdäck

    (Monterade)

    6 mmCheckFilledIcon

    5 mmCheckFilledIcon

    CheckFilledIcon5 mm

    CheckFilledIcon6 mm

    17" Alu.fälg

    Ett vinterdäcks mönsterdjup ska vara minst 3 mm. Ett nytt vinterdäck brukar ha ett mönsterdjup på ca 9-10 mm.

  • Sommardäck

    2 mmErrorFilledIcon

    1 mmErrorFilledIcon

    ErrorFilledIcon2 mm

    ErrorFilledIcon1 mm

    17" Alu.fälg

    Ett sommardäcks mönsterdjup ska vara minst 1,6 mm. Ett nytt sommardäck brukar ha ett mönsterdjup på ca 7-8 mm.

CommentIcon

Anmärkningsbilder

Utrustning

Utrustningspaket:

Super

Bilfakta

  • Antal tidigare ägare3
  • RegistreringsnummerWKL18S
  • ModellĂĄr2019
  • TillverkningsmĂĄnadseptember 2019
  • Mätarställning11 830 mil

Teknisk data

  • ChassinummerZAREAEBN0K7623160
  • Motoreffekt (bensin)201 hk (148 kW)
  • Maxlastvikt422 kg
  • Bränsleförbr. blandad körning (bensin)6,8 l/100 km
  • CO2-utsläpp (bensin)153 g/km

Kvdbils anläggning

Kungälv (Ellesbo)

Adress:

Ellesbovägen 150

44290 Kungälv

BackToTopIcon
ContactIconKontakt