Abarth 595

Abarth 595
2022/5 191 mil/Bensin/Manuell
CertifiedIcon

Certifierad

InfoIcon
  • ReleasingIconFöretagsleasing
Budgivning
UtgĂĄngspris inkl. moms
90 000 kr
Med billĂĄn frĂĄn767 kr / mĂĄn
Pris i bilhandeln180 000 kr
Reservationspris ej uppnĂĄtt

Budgivning avslutas:

13 jan, 11:30

Höjdpunkter

“En Abarth 595 med stark 165hk-motor erbjuder en sportig och lekfull körupplevelse med snabb respons och distinkt karaktär. Den kompakta storleken gör bilen smidig i stadstrafik samtidigt som prestandan ger gott om körglädje. Kupén har en tydlig sportkänsla med fokus på förarupplevelsen. En modell som kombinerar kraft, personlighet och körengagemang i ett litet men imponerande paket.”

CertifiedIcon

Certifierad

Läs mer om vår certifiering
  • Bilen är yngre än 8 ĂĄr

  • I bra tekniskt och funktionellt skick

  • Mätarställning pĂĄ max 12 000 mil

Läs mer om Certifierad här

Resultatet frĂĄn KVD-testet

KvdTestIcon

Vad anmärker vi på i Kvd-testet?

Läs mer om Kvd-testet

Våra fordonstekniker har testat bilen på mer än 170 punkter och noterat både godkända punkter och eventuella anmärkningar. Allt för att du ska få en bra och rättvis bild av bilen.

Eftersom bilen har haft ett tidigare hem kan spår av användning förekomma, något vi bedömer som normalt slitage utifrån ålder och körsträcka. Det anges inte i testresultatet, men är en naturlig del av en begagnad bil.

Denna Abarth 595 har följande förutsättningar:

2022

ModellĂĄr

5 191 mil

Miltal

DrivetrainIcon

Drivlina

CheckIcon

Normalt skick

Kommentar

Inga anmärkningar.

Drivlinan fungerar bra. Spår av olja i motorrummet är inte ovanligt.

BreaksIcon

Bromsar

CheckIcon

Ingen åtgärd behövs

Läs om hur vi testar bromsar

Kommentar

Inga anmärkningar.

Bromsar är slitdelar och ska bytas vid behov. Ytrost kan förekomma på bromsskivorna och är normalt, utan att påverka bromsverkan.

MileageIcon

Teknik & utrustning

CheckIcon

Normalt skick

Kommentar

Inga anmärkningar.

Teknik och utrustning fungerar som det ska.

BodyIcon

Kaross

CheckIcon

Normalt skick

Kommentar

Fåtal stenskott, dörruppslag och repor

Stenskott i fronten är normalt. Runtom bilen finns mindre skador såsom repor och mindre bucklor.

InteriorIcon

Interiör

CheckIcon

Normalt skick

Kommentar

Invändigt några repor, fläckar och märken. Växelspaksknopp är sliten

Mindre skav och repor på insteg samt nederkant av dörrinsidor är vanligt. Märken och skav på instrumentering, ratt och växelspak kan förekomma. Enstaka fläckar på säten eller innertak är inte ovanligt.

TyresIcon

Däck och fälg

Kommentar

Inga anmärkningar.

Däck är en slitdel och behöver bytas när de är gamla, när mönsterdjupet inte är tillräckligt eller om däcken har tydliga skador. Mönsterdjupet anges i millimeter. Skrap eller repor på fälgarna förekommer.

  • Odubbade vinterdäck

    (Monterade)

    5 mmCheckFilledIcon

    7 mmCheckFilledIcon

    CheckFilledIcon5 mm

    CheckFilledIcon7 mm

    16" Alu.fälg

    Ett vinterdäcks mönsterdjup ska vara minst 3 mm. Ett nytt vinterdäck brukar ha ett mönsterdjup på ca 9-10 mm.

  • Sommardäck

    5 mmCheckFilledIcon

    6 mmCheckFilledIcon

    CheckFilledIcon5 mm

    CheckFilledIcon6 mm

    16" Alu.fälg

    Ett sommardäcks mönsterdjup ska vara minst 1,6 mm. Ett nytt sommardäck brukar ha ett mönsterdjup på ca 7-8 mm.

CommentIcon

Anmärkningsbilder

Utrustning

Utrustningspaket:

Bilfakta

  • Antal tidigare ägare2
  • RegistreringsnummerOWW00B
  • ModellĂĄr2022
  • TillverkningsmĂĄnadoktober 2022
  • Mätarställning5 191 mil

Teknisk data

  • ChassinummerZFABF12H6NJG91174
  • Motoreffekt (bensin)165 hk (121 kW)
  • Maxlastvikt279 kg
  • Nästa besiktning senast2028-01-31
  • Tjänstevikt1 146 kg

Kvdbils anläggning

Kungälv (Ellesbo)

Adress:

Ellesbovägen 150

44290 Kungälv

BackToTopIcon
ContactIconKontakt