“Rymlig och välbyggd skåpsläpvagn ifrån ledande tillverkare. Öppningsbar höger skåpsida gör att den lätt går att lasta med truck och den har även en förstärkt uppkörningsramp. Max lastvikt 1 262 kg. Lastutrymme mått: Bredd 174 cm, Höjd 198 cm, Längd 300 cm.”
Eftersom släpet har haft ett tidigare hem kan spår av användning förekomma, något vi bedömer som normalt slitage utifrån ålder och körsträcka. Det anges inte i testresultatet, men är en naturlig del av en begagnad bil.
Denna HUMBAUR HKN 203017-18 har följande förutsättningar:
2010
0 mil
Nycklar till lås saknas. Katastrofvajer skadad. Vev till stödhjul kärvar
Släpet har spår av tidigare monterad dekor, Släpet har få stenskott, skav och repor
5 mm
5 mm
" Plåtfälg
Uppkörningsramp
Höger skåpsida öppningsbar
7266033