BÅLSTA-SLÄPET MOD 3,5-1000B

Släpvagn med tippfunktion
2021
  • ReleasingIconFöretagsleasing
    Budgivning
    Ledande bud inkl. moms
    0 kr
    Pris i bilhandeln23 000 kr
    Reservationspris ej uppnått

    Budgivning avslutas:

    28 jan, 09:15

    Höjdpunkter

    Välbyggd och gedigen flaksläpvagn med tippfunktion, passande för många användningsområden. Max lastvikt 446 kg. Lastutrymme mått: Bredd 152 cm, Lämhöjd 35 mm, Längd 350 cm. Inga anmärkningarförekommer. Besiktigat till och med 2027-03-31. Kompletta sommar + dubbade vinterhjul medföljer.

    Resultatet från KVD-testet

    KvdTestIcon

    Vad anmärker vi på i Kvd-testet?

    Läs mer om Kvd-testet

    Våra fordonstekniker har testat släpet på mer än 170 punkter och noterat både godkända punkter och eventuella anmärkningar. Allt för att du ska få en bra och rättvis bild av släpet.

    Eftersom släpet har haft ett tidigare hem kan spår av användning förekomma, något vi bedömer som normalt slitage utifrån ålder och körsträcka. Det anges inte i testresultatet, men är en naturlig del av en begagnad bil.

    Denna BÅLSTA-SLÄPET MOD 3,5-1000B har följande förutsättningar:

    2021

    Modellår

    0 mil

    Miltal

    DrivetrainIcon

    Drivlina

    CheckIcon

    Normalt skick

    Kommentar

    Inga anmärkningar.

    Drivlinan fungerar som den ska men kräver löpande underhåll och byte av komponenter. Drivlinan låter ofta mer än på en bil som gått kortare sträcka. Spår av olja i motorrummet är vanligt, och oljeförbrukningen är ofta högre än när bilen var ny.

    BreaksIcon

    Bromsar

    CheckIcon

    Ingen åtgärd behövs

    Läs om hur vi testar bromsar

    Kommentar

    Inga anmärkningar.

    Bromsar är slitdelar och ska bytas vid behov. Ytrost kan förekomma på bromsskivorna och är normalt, utan att påverka bromsverkan.

    MileageIcon

    Teknik & utrustning

    CheckIcon

    Normalt skick

    Kommentar

    Inga anmärkningar.

    Teknik och utrustning fungerar som det ska men gnissel och kärvande förekommer.

    BodyIcon

    Kaross

    CheckIcon

    Normalt skick

    Kommentar

    Inga anmärkningar.

    Flera stenskott i fronten är vanligt. Runtom bilen finns ofta mindre skador såsom repor, lackskador och mindre bucklor. Mindre rostangrepp är vanligt, särskilt på äldre bilar.

    InteriorIcon

    Interiör

    CheckIcon

    Normalt skick

    Kommentar

    Inga anmärkningar.

    Flera repor på insteg och nederkant av dörrinsidor samt märken på ratt, växelspak, vred och instrument är vanligt. Säten och textilier visar tydligt slitage och har en del fläckar, även i innertaket. I bagageutrymmet finns ofta tydliga spår av användning.

    TyresIcon

    Däck och fälg

    Kommentar

    Inga anmärkningar.

    Däck är en slitdel och behöver bytas när de är gamla, när mönsterdjupet inte är tillräckligt eller om däcken har tydliga skador. Mönsterdjupet anges i millimeter. Skrapmärken eller repor på fälgarna förekommer också.

    • Dubbade vinterdäck

      (Monterade)

      8 mmCheckFilledIcon

      CheckFilledIcon8 mm

      13" Plåtfälg

      Ett vinterdäcks mönsterdjup ska vara minst 3 mm. Ett nytt vinterdäck brukar ha ett mönsterdjup på ca 9-10 mm.

    • Sommardäck

      6 mmCheckFilledIcon

      CheckFilledIcon6 mm

      13" Plåtfälg

      Ett sommardäcks mönsterdjup ska vara minst 1,6 mm. Ett nytt sommardäck brukar ha ett mönsterdjup på ca 7-8 mm.

    Utrustning

    Utrustningspaket:

    • Tippfunktion

        Fakta

        • Antal tidigare ägare1
        • RegistreringsnummerZBM02U
        • Modellår2021
        • Tillverkningsmånadmars 2021
        • Första datum i trafik i Sverige2021-04-13

        Teknisk data

        • ChassinummerYSSA100NKMB000010
        • Nästa besiktning senast2027-03-31
        • Maxlastvikt446 kg
        • Tjänstevikt304 kg
        • Skattevikt750 kg

        Funktioner som bygger på 2G eller 3G-uppkoppling kan sluta fungera i samband med att dessa nätverk stängs ner av operatörerna.

        Kvdbils anläggning

        Åkersberga (Brännbacken)

        Adress:

        Brännbacksvägen 4

        18491 Åkersberga

        BackToTopIcon
        ContactIconKontakt