“Populär snöskotermodell ifrån ledande tillverkare. Går som den skall i motor, drivning och bromsar men batteriet är svagt. Har varit i bruk hos och säljes för Länsstyrelsen.”
Våra fordonstekniker har testat motorcykeln på mer än 170 punkter och noterat både godkända punkter och eventuella anmärkningar. Allt för att du ska få en bra och rättvis bild av motorcykeln.
Eftersom motorcykeln har haft ett tidigare hem kan spår av användning förekomma, något vi bedömer som normalt slitage utifrån ålder och körsträcka. Det anges inte i testresultatet, men är en naturlig del av en begagnad bil.
Denna LYNX 49 RANGER PRO 600R E-TEC har följande förutsättningar:
858 mil
Svagt batteri
Stötfångare fram, skav. Framskärm vänster, repor. Framskärm höger,repor. Bakskärm höger, sprickor. Vindruta, sprickor
Dragkrok/MC
El-uppvärmdahandtag/MC
Tumvärme
Bandbredd: 400 mm
12-v uttag
7267333