“Detta exemplar går som den skall i motor, drivning och bromsar. Extrautrustad med kylare och fläkt samt FOX-dämpare i boggin. Har varit i bruk hos och säljes för Länsstyrelsen.”
Våra fordonstekniker har testat motorcykeln på mer än 170 punkter och noterat både godkända punkter och eventuella anmärkningar. Allt för att du ska få en bra och rättvis bild av motorcykeln.
Eftersom motorcykeln har haft ett tidigare hem kan spår av användning förekomma, något vi bedömer som normalt slitage utifrån ålder och körsträcka. Det anges inte i testresultatet, men är en naturlig del av en begagnad bil.
Denna ski-doo SUMMIT SP 850 E-TEC 154" har följande förutsättningar:
1 467 mil
Variatorkåpa trasig. Drivmatta saknar kammar och är sliten. Fjäderhjul slitna
Stötfångare fram, skav. Framskärm höger, skav. Framskärm höger, sprickor. Framskärm vänster, repor. Bakskärm höger, sprickor.Vindruta saknas
Dragkrok/MC
Bandbredd: 400 mm
Kylare och fläkt
FOX-dämpare i boggin
Automat
7267338