NORRLANDSVAGN OMFT6-50/

Manskapsvagn
2011/Export: Ja
LocationIcon UmeƄ
IdIcon 7265716
PickUpIcon Lastning erbjuds ej
    6 000 kr
    Ledande bud exkl. moms
    4 800 kr
    Reservationspris ej uppnƄtt

    19 jan, 09:10

    Kort info

    Manskapsvagn med inredning. I behov av ƶversyn och besiktning innan ibruktagande. Kƶrfƶrbud pƄ grund av utebliven kontrollbesiktning.

    Beskrivning

    Manskapsvagn med inredning.

    OBS: Drag VBG-ƶgla

    Utrustning:
    Toa
    Handfat
    Vattentank
    Varmvattenberedare
    OmklƤdningsskƄp
    KylskƄp
    Spisplattor
    Micro
    Bord
    Stolar
    Uttag fƶr extern el (400v)

    Ingen utrustning testad.
    NƄgra utvƤndiga och invƤndiga skador.

    DƤckdimension 185/14C - SommardƤck 8mm runt om

    Rost, skav och repor fƶrekommer.
    Se bilder fƶr skickbedƶmning.

    Fakta

    Informationen kommer frƄn transportstyrelsens vƤgtrafikregister. Kvdbil ansvarar ej fƶr eventuella felskrivningar.

    • ModellĆ„r2011
    • TillverkningsmĆ„nadmaj 2011
    • Fƶrsta datum i trafik i Sverige2011-05-26
    • Antal nycklar2
    • FƤrgBlĆ„
    • ChassinummerYS9PVFT6618NV2877
    • Maxlastvikt457 kg
    • LƤngd12 000 mm
    • Bredd2 600 mm
    • Hƶjd3 250 mm

    Ɩvrig information

    • SvensksĆ„ldJa
    • Kan exporterasJa
    • Avlyftbar momsJa

    Kvdbils anlƤggning

    UmeƄ

    KontaktvƤgen 3

    90133 UmeƄ

    Kƶpvillkor – maskiner, tunga lastbilar och fritidsfordon

    Detta fordon sƤljs enbart till registrerade fƶretagskunder. Har du en enskild firma ska du ocksĆ„ registrera dig som fƶretagskund. Om du inte redan har ett fƶrtagskonto, kan du enkelt skapa ett hƤr.

    Alla tunga fordon och maskiner som sƤljs pƄ kvd.se grundar sina fordonssbeskrivningar pƄ information frƄn sƤljaren samt det som framkommer nƤr Kvdbil gƶr en visuell dokumentation av fordonet. Ingen teknisk besiktning av fordonet har genomfƶrts. Se alltid bilder och film fƶr skickbedƶmning. Det kan finnas andra fel i fordonets skick- och funktionsbeskrivning Ƥn vad som beskrivs pƄ kvd.se.

    Fordonet kan ha fƶretagsnamn/logotyper dolda pƄ bilder i annonsen. Logotyper och liknande dekaler kommer dƄ att sitta kvar vid fƶrsƤljning. Kƶparen ansvarar sjƤlv fƶr eventuell avtextning.

    Det Ƥr av stƶrsta vikt att kƶpande kund sjƤlv alltid ombesƶrjer fullstƤndig kontroll av fordonets skick och funktion vid upphƤmtning av fordonet. Alla fel eller brister som skiljer sig frƄn fordonsbeskrivningen skall informeras till Kvdbil omgƄende, innan fordonet transporteras frƄn platsen. Kƶparen, sƤljaren och Kvdbil behƶver hantera eventuella fel eller avhopp innan fordonet lƤmnar sƤljaren eller Kvdbils anlƤggningar. Om kƶparen inte kontrollerar fordonet pƄ plats utan genom att speditƶr transporterar det direkt frƄn platsen, Ƥr denne ansvarig fƶr att speditƶren kontrollerat ofordonet. Detta gƤller om sƄvƤl kƶparen sjƤlv eller genom Kvdbil ombesƶrjer transport.

    Om kƶparen lƤmnar upphƤmtningsplatsen med fordonet ser vi det som ett godkƤnnande av fordonets skick. AnmƤrkningar, ƶverklaganden eller reklamationer som sker efter att fordonet transporterats frƄn sƤljplatsen godtas inte av Kvdbil vid kƶp av nƤringsidkare.

    Fordonet kan komma att brukas fram till genomfƶrd fƶrsƤljning och utleverans till kƶpare. MƤtarstƤllning, brukstimmar och skick kan dƤrfƶr komma att skilja sig vid utleverans frƄn fordonsbeskrivning pƄ kvd.se.

    Kvdbil agerar alltid fƶrmedlare Ƅt sƤljande part vid varje fƶrsƤljning. Kvdbil lƤmnar inte nƄgra garantier pƄ fƶrmedlade fordon. I undantagsfall kan garantier lƤmnas frƄn uppdragsgivaren alternativt tillverkaren. Detta framkommer i sƄ fall i fordonsbeskrivningen.

    Observera att det Ƥr kƶparens ansvar att arrangera lastning, transport samt eventuellt transporttillstƄnd som krƤvs fƶr hƤmtning av fordonet som annonseras pƄ kvd.se.

    Vi reserverar oss fƶr eventuella felskrivningar.

    LƤs mer om vƄra kƶp- och medlemsvillkor fƶr fƶretagskunder.