“Testvinnande och populär snöskotermodell med en kraftfull motor på 150 hk och goda egenskaper som täcker de flesta behov.”
Våra fordonstekniker har testat motorcykeln på mer än 170 punkter och noterat både godkända punkter och eventuella anmärkningar. Allt för att du ska få en bra och rättvis bild av motorcykeln.
Eftersom motorcykeln har haft ett tidigare hem kan spår av användning förekomma, något vi bedömer som normalt slitage utifrån ålder och körsträcka. Det anges inte i testresultatet, men är en naturlig del av en begagnad bil.
Denna POLARIS SKS 850 146" har följande förutsättningar:
399 mil
Motor rasslar vid uppstart
Startmotor, missljud
Utvändigt, flertal repor, inbuktningar och skav runtom
9 mm
9 mm
10" Plåtfälg
Mönsterdjup ska vara minst 1 mm.
Dragkrok/MC
El-uppvärmdahandtag/MC
Bandbredd: 380 mm
Automat
7265168