POLARIS SKS 850 146"

Snöskoter
2019/399 mil/Automat
    41 000 kr
    Pris i bilhandeln65 000 kr
    Reservationspris uppnått

    21 jan, 09:05

    Testvinnande och populär snöskotermodell med en kraftfull motor på 150 hk och goda egenskaper som täcker de flesta behov.

    Våra fordonstekniker har testat motorcykeln på mer än 170 punkter och noterat både godkända punkter och eventuella anmärkningar. Allt för att du ska få en bra och rättvis bild av motorcykeln.

    Eftersom motorcykeln har haft ett tidigare hem kan spår av användning förekomma, något vi bedömer som normalt slitage utifrån ålder och körsträcka. Det anges inte i testresultatet, men är en naturlig del av en begagnad bil.

    Denna POLARIS SKS 850 146" har följande förutsättningar:

    399 mil

    Motor rasslar vid uppstart

    Startmotor, missljud

    Utvändigt, flertal repor, inbuktningar och skav runtom

      9 mmCheckFilledIcon

      9 mmCheckFilledIcon

      10" Plåtfälg

      Mönsterdjup ska vara minst 1 mm.

    • Dragkrok/MC

    • El-uppvärmdahandtag/MC

    • Bandbredd: 380 mm

    • Automat

      Fakta

      • RegistreringsnummerKCZ809
      • Modellår2019
      • Mätarställning399 mil
      • Första datum i trafik i Sverige2019-02-19

      • ChassinummerSN1ELS8R4KC332081

      Luleå

      Gårdsvägen 8

      97347 Luleå