DS DS7 Crossback

DS7 Crossback PureTech, Performance Line
2022/6 896 mil/Bensin/Automat
  • ReleasingIconFöretagsleasing
Budgivning
Ledande bud inkl. moms
145 500 kr
Med billĂĄn frĂĄn1 240 kr / mĂĄn
Pris i bilhandeln240 000 kr
Reservationspris ej uppnĂĄtt

Budgivning avslutas:

13 jan, 09:57

Höjdpunkter

“En DS7 Crossback med stark 181hk-motor erbjuder en komfortabel och stabil körupplevelse med tydlig premiumkaraktär. Den är rikligt utrustad med GPS, backkamera, nyckellöst startsystem, assistanssystem och dragkrok som gör vardagen både smidig och flexibel. En modell som kombinerar modern teknik, stil och praktisk användbarhet på ett övertygande sätt.”

Resultatet frĂĄn KVD-testet

KvdTestIcon

Vad anmärker vi på i Kvd-testet?

Läs mer om Kvd-testet

Våra fordonstekniker har testat bilen på mer än 170 punkter och noterat både godkända punkter och eventuella anmärkningar. Allt för att du ska få en bra och rättvis bild av bilen.

Eftersom bilen har haft ett tidigare hem kan spår av användning förekomma, något vi bedömer som normalt slitage utifrån ålder och körsträcka. Det anges inte i testresultatet, men är en naturlig del av en begagnad bil.

Denna DS DS7 Crossback har följande förutsättningar:

2022

ModellĂĄr

6 896 mil

Miltal

DrivetrainIcon

Drivlina

CheckIcon

Normalt skick

Kommentar

Inga anmärkningar.

Drivlinan fungerar bra. Spår av olja i motorrummet är inte ovanligt.

BreaksIcon

Bromsar

CheckIcon

Ingen åtgärd behövs

Läs om hur vi testar bromsar

Kommentar

Inga anmärkningar.

Bromsar är slitdelar och ska bytas vid behov. Ytrost kan förekomma på bromsskivorna och är normalt, utan att påverka bromsverkan.

MileageIcon

Teknik & utrustning

CheckIcon

Normalt skick

Kommentar

Inga anmärkningar.

Teknik och utrustning fungerar som det ska.

BodyIcon

Kaross

CheckIcon

Normalt skick

Kommentar

Vänster bakljus kondens

Stenskott i fronten är normalt. Runtom bilen finns mindre skador såsom repor och mindre bucklor.

InteriorIcon

Interiör

CheckIcon

Normalt skick

Kommentar

Inga anmärkningar.

Mindre skav och repor på insteg samt nederkant av dörrinsidor är vanligt. Märken och skav på instrumentering, ratt och växelspak kan förekomma. Enstaka fläckar på säten eller innertak är inte ovanligt.

TyresIcon

Däck och fälg

Kommentar

Inga anmärkningar.

Däck är en slitdel och behöver bytas när de är gamla, när mönsterdjupet inte är tillräckligt eller om däcken har tydliga skador. Mönsterdjupet anges i millimeter. Skrap eller repor på fälgarna förekommer.

  • Odubbade vinterdäck

    (Monterade)

    7 mmCheckFilledIcon

    8 mmCheckFilledIcon

    CheckFilledIcon6 mm

    CheckFilledIcon8 mm

    17" Alu.fälg

    Ett vinterdäcks mönsterdjup ska vara minst 3 mm. Ett nytt vinterdäck brukar ha ett mönsterdjup på ca 9-10 mm.

  • Sommardäck

    6 mmCheckFilledIcon

    6 mmCheckFilledIcon

    CheckFilledIcon6 mm

    CheckFilledIcon6 mm

    19" Alu.fälg

    Ett sommardäcks mönsterdjup ska vara minst 1,6 mm. Ett nytt sommardäck brukar ha ett mönsterdjup på ca 7-8 mm.

CommentIcon

Anmärkningsbilder

Utrustning

Utrustningspaket:

Performance Line

Bilfakta

  • Antal tidigare ägare3
  • RegistreringsnummerNZM13T
  • ModellĂĄr2022
  • TillverkningsmĂĄnadjuli 2022
  • Mätarställning6 896 mil

Teknisk data

  • ChassinummerVR1J45GFUNY576062
  • Motoreffekt (bensin)181 hk (133 kW)
  • Maxlastvikt456 kg
  • Nästa besiktning senast2027-07-31
  • Tjänstevikt1 594 kg

Kvdbils anläggning

Kungälv (Ellesbo)

Adress:

Ellesbovägen 150

44290 Kungälv

BackToTopIcon
ContactIconKontakt