“Denna Honda Jazz halvkombi från 2018 erbjuder pålitlig och bränslesnål körning med sin bensinmotor och smidig manövrering. En praktisk och rymlig småbil med nya bromsar bak, och hög komfort för sin storleksklass. Nyservad och besiktigad till 2026-04-30.”
Våra fordonstekniker har testat bilen på mer än 170 punkter och noterat både godkända punkter och eventuella anmärkningar. Allt för att du ska få en bra och rättvis bild av bilen. Läs mer om testet.
Nya bromskivor och belägg bak 29/10-2025
Bilen drar snett. Ratt står snett. Däcktrycksövervakningslampa lyser, hjul saknar TPMS sensorer
Flertal repor och stenskott, Fåtal bucklor, Bilen är matt i lacken, delvis omlackerad, Flertal lackskador på motorhuv. Uppsättning extrahjul innehåller 3 sommardäck och 1 odubbat vinterdäck. Centrumkåpa till däck saknas, Skrapade fälgar.Lackskada på fälg
Invändigt några repor, fläckar och märken. Rutor tonade med ”guld” solfilm
Däck
Dubbade vinterdäck
(Monterade)
7 mm
7 mm
6 mm
7 mm
15" Alu.fälg
Ett vinterdäcks mönsterdjup ska vara minst 3 mm. Ett nytt vinterdäck brukar ha ett mönsterdjup på ca 9-10 mm.
Sommardäck
4 mm
4 mm
4 mm
4 mm
15" Plåtfälg
Ett sommardäcks mönsterdjup ska vara minst 1,6 mm. Ett nytt sommardäck brukar ha ett mönsterdjup på ca 7-8 mm.
Utrustningspaket: Ny serv, SoV-hjul
Antisladdsystem
Antispinn
Autobroms
AUX-ingång
Bluetooth
CD-Stereo
Elhiss bak
Elhiss fram
Elspeglar
Farthållare
Isofix bak
Radio
Regnsensor
Start/Stopp-funktion
Stolsvärme fram
Urkopplingsbar passagerarairbag
USB-ingång
AC
Dela
7257539
Hej! Har du några frågor? Tveka inte att höra av dig till oss.
Ring oss, skicka e-mail eller chatta.